První branka utkání přišla po rozehraní rohového kopu, kdy se přesně mezi tři tyče trefil hlavou Churavý – 1:0. První vážnější ohrožení domácí branky přišlo až po půl hodině hry, kde se tlačil do šestnáctky podolský Jan Spáčil, ovšem jeho střele chybělo přesné zakončení. V 37. minutě udeřila Kutná Hora podruhé. Vzdušný souboj mezi Churavým a Svobodou hostující stoper neustál, míč se odrazil k úplně volnému A. Schwarzovi, který pohodlně usměrnil míč k pravé tyči – 2:0.

Ve druhém poločase se na branku nemuselo dlouho čekat, po minutě hry udeřila Kutná Hora potřetí. Milimetrový pas Kuby Vančury našel přesně Churavého, který sklepl míč na nabíhajícího Tomáše Švába, jenž střelou bez přípravy propálil Berana v brance Podolí – 3:0. V největší šanci hostů se ocitl v 60. minutě Čakovský, který se řítil sám na kutnohorského brankáře. Čakovský se z dobrých třiceti metrů snažil brankáře přehodit, ale jeho střela skončila pět metrů vedle domácí brány. Čtvrtou branku Kutné Hory dal po nedorozumění podolské obrany a po přihrávce Jakuba Vančury Hačka – 4:0. Hačka se mohl prosadit i o pět minut později, ale jeho střela ze skákavé přihrávky skončila vedle podolské svatyně. Podolí příliš šancí ve druhém poločase nemělo a ojedinělá střela Josefa Fejfara skončila těsně vedle sparťanské brány. Na 5:0 zvýšil sedm minut před koncem řádné hrací doby Auer a dal tak výsledku konečnou podobu.

„Já si myslím, že jsme byli jednoznačně lepší a rozdíl mohl být ještě větší. Kdyby kluci proměnili dalších pět nebo šest vyložených šancí, které měli, tak to mohlo skončit klidně 10:0 nebo řekněme 7:1, protože tam i soupeř nějakou šanci měl. Já jsem s utkáním spokojený,“ uvedl po zápase spokojený trenér Kutné Hory Tibor Mičinec.

„Vystřídali se proti nám dvě jedenáctky, takže výsledek je nakonec 5:0. Nám čtyři stabilní hráči základního mužstva chyběli, takže co jsme mohli dělat. Pro Kutnou Horu je úspěch vyhrát 5:0,“ upozornil podolský lodivod Miloslav Čepek. „Dalo nám to určitě víc než trénink, takže jsem spokojený až na zranění Chadraby, které bylo zbytečné,“ vysvětlil svůj pocit z utkání kouč.

Kutná Hora – Bílé Podolí 5:0 (2:0)

Branky: 14. Churavý, 37. A. Schwarz, 46. T. Šváb, 77. Hačka, 83. Auer. Diváci: 45. Kutná Hora: Vocel (46. Vavřina) – Vodička (69. T. Šváb), Linhart, Rathauz (46. V. Vančura), Jouza – T. Šváb (66. Skokan), A. Schwarz (46. Auer). Židík (75. V. Schwarz), Kozel (46. J. Vančura) – Churavý, Hačka. Bílé Podolí: Beran (60. Radovnický) – L. Toman, L. Štoček, R. Svoboda, Šmíd – Jos. Fejfar, Skala, Jak. Spáčil, Jan Spáčil – Čakovský, Chadraba. Střídali Vančura a Šilha.