Před sezonou spousta lidí od Kutné Hory čekala víc. Místo toho je tým desátý a má jen osmnáct bodů. Vy jste u mužstva přibližně od poloviny října. První zápas pod vaším vedením Sparta uhrála bod a další dva vyhrála. Pak ale přišel domácí zápas s posledními Poděbrady, který hráčům vůbec nevyšel a v posledním kole podzimu následoval výprask od Zásmuk. Jak jste tedy zatím spokojený se svým působením ve Spartě?
Kdybych nepočítal právě zápas proti Poděbradům a poslední zápas podzimu v Zásmukách, tak bych byl celkem spokojený a mohl bych říci, že je to dobrý.

Budete se snažit na jaro přivést nějaké nové hráče?
Určitě se budeme snažit tým posílit. Na dvě až tři místa v sestavě potřebujeme určitě nějaké hráče sehnat. Na těchto postech potřebujeme výrazně posílit.

Můžete být konkrétnější?
Zatím ne. Jména řeknu, až o tom budu vědět víc.

Na jaře se od vás bude hodně čekat. Myslíte, že mladý tým případný tlak ustojí?
Myslím si, že pokud se mužstvo opravdu vhodně doplní zkušenějšími hráči, tak by ten případný tlak měli hráči ustát.

Slyšel jsem, že už nepočítáte na jaře s Churavým. Co je na tom pravdy a týká se to i nějakých dalších hráčů?
Zatím jsme se o tom ještě nebavili a nevím, kde jste o tom slyšel. Sezení s vedením klubu teprve budeme mít a tam se o těchto věcech rozhodne. Potom budu vědět víc. Zatím k tomu nemůžu nic říct.

Jaká pozice pro vás bude na jaře úspěchem?
Jak už jsem říkal, kdyby se nám podařilo hodně posílit, tak si myslím, že náš mančaft bude na jaře hodně silný. Tým máme mladý, takže má určitě velkou perspektivu. Chtěl bych se dostat minimálně mezi prvních pět. Uvidíme, jak se všechno budu vyvíjet. Vše právě závisí na případných posilách.

Co čeká hráče v nejbližší době?
Ještě příští týden trénujeme.

Kdy začnete se zimní přípravou?
Příprava nám začíná 5. ledna.

Bude tým hrát nějaký zimní turnaj?
Ano. Budeme hrát zimní turnaj Kolína. K tomu by ale měly ještě přijít nějaké přátelské zápasy.