Kutná Hora začala skvěle. Už po deseti minutách hry skóroval z rohu Růžička.

Radovat se mohli kutnohorští i za dalších deset minut, ale Kozel byl v koncovce nedůrazný. Za pár okamžiků se na velkém vápně ocitl sám Vančura, vystřelil, Stoupa měl problémy, ale míč udržel.

Paběnice zahrozily až na konci prvního poločasu. Ve vápně se prosadil Rada, ale naneštěstí pro něj minul.

Do druhého poločasu nastoupila Kutná Hora s čerstvými hráči. Právě jeden ze střídajících, sám manažer Zdeněk Čáp, vymyslel nádhernou přihrávku pro Vančuru, který se nemýlil – 2:0.

Do další šance se dostával T. Šváb, vystřelil a jeho zablokovaná střela se dostala na kopačky Vejsady, který si poradil – 3:0.

A o deset minut později se prosadil i Radim Truksa – 4:0.

Pak ale Kutná Hora úplně přestala hrát a přišly na řadu i Paběnice. Po nádherné přihrávce Blahníka překonal Stoupu L. Votava – 4:1. A za několik málo minut musel Stoupa znovu lovit míč ze sítě, když ho překonal Vojtěch Kozel.

„Šlo o klasické přípravné utkání se soupeřem z nižší třídy. Ten zápas měl vypadat úplně jinak. Závěr jsme hodně podcenili,“ litoval kouč Kutné Hory Roman Oliva.

Jeho kolega z paběnické střídačky Karel Růžička si liboval, že si jeho tým o víkendu zahrál. Původně měl tým jen trénovat. Šance na zápas přišla vhod. „Pro nás to bylo utkání, které jsme hráli se silným soupeřem. Prospělo nám to. Vyzkoušeli jsme si obrannou činnost. Kluci odvedli skvělý výkon po taktické stránce a myslím si, že výsledek 4:2 je pro nás dobrý,“ řekl Růžička.

Kutná Hora – Paběnice 4:2

Branky: Růžička, Vančura, Vejsada, Truksa– L. Votava, V. Kozel. Rozhodčí: Šanda. Poločas: 1:0.

Kutná Hora: Vavřina (46. Stoupa) – M. Šváb, Rathauz, Jouza, Linhart – T. Šváb, P. Růžička, Vančura, T. Kozel – Auer, Schwarz. Střídali Čáp, Vejsada, Truksa, Vodička.

Paběnice: Stoupa (46. Vavřina) – Mužátko, Hájek, Růžička, Říha – V. Kozel, Šrámek, Bohatý, Rada – O. Votava, L. Votava. Střídali Kolář, Novák, Blahník.

Jakub Koleček