„Na podzim byla velmi dobrá tréninková morálka a velmi dobře proběhla i zimní příprava. Od toho pak trochu sešlo a na výkonech mužstva se to odrazilo,“ uvedl hlavní příčiny špatného jara asistent trenéra Uhlířských Janovic Antonín Kapek.

Ten našel i důvody slabých jarních výkonů. „Vše probíhalo dobře až do zápasu v Čáslavi, kde jsme pořád udržovali kontakt se špicí tabulky a hrálo se o postup. Jenže v Čáslavi jsme po našem tragickém výkonu smolným způsobem prohráli 1:0, kdy jsme si dali gól téměř vlastní. Od té doby se to u nás zlomilo. Poté následoval zápas s Vlašimí, která byla fotbalová. Je to velmi dobré mužstvo. Kluci od nich byli velmi dobří a paradoxně nám zranili čtyři hráče. V dalších zápasech přišly další zranění a převážně to bylo všechno těžší zranění kolen, takže vše na dlouhou dobu. Proto jsme je museli nahradit hráči z našeho dorostu a hráči z B týmu. Ty je ale nedokázali nahradit, protože to pro ně byl velký výkonnostní skok. My máme úzký kádr a od toho se to vše odvíjelo,“ vysvětloval Kapek.

Úzký kádr a řada marodů znamenala propad tabulkou. „Zranění ovlivnilo naší hru a produktivita už potom nebyla taková. Když jsme se potom dostávali do šancí, tak tím, že se nám nedařila hra v poli, tak se šance proměňovaly mnohem tíž. Na mužstvu už bylo hodně znát, kdy na něm ležela taková ta deka. Už to nebylo zdaleka ono jako na podzim,“ pokračoval v hodnocení asistent.

V Uhlířských Janovicích se můžou těšit i na nové hráče. „Vše bude probíhat v rámci možností. Jsme chudý klub a moc peněz není, takže v rámci financí se budeme snažit kádr posílit,“ vysvětlil otázku nových posil trenér.

A jaké plány a ambice mají Uhlíři v nadcházejícím ročníku? „O ambicích zatím mluvit příliš nejde. Spíš musíme do tohohle mužstva zapracovat nové hráče a uvidíme, co se z nich vyklube. Buď ty kluci, kteří přijdou, tak ty kluky, co jsou momentálně zranění, nahradí nebo je nenahradí, ale to se pozná až v rámci přípravy,“ zakončil hodnocení Kapek.