Ze třech kutnohorských týmů jste během podzimu dotáhl tým nejvýš. S pětadvaceti body vám patří průběžně šestá pozice…
Určitě nejsem spokojený s počtem získaných bodů. Myslím si, že některé zápasy venku jsme měli zvládnout daleko líp. Několik remíz mě hodně mrzí a díky nim jsme přišli o šest až sedm bodů. Jsme teď šestí, což je o něco lepší než v sezoně minulé, kdy jsme byli sedmí. Myslím si ale, že jsme po podzimu klidně do třetího místa mohli být.

Od postupových míst vás teď dělí čtyři body. Už několikrát jste avizoval, že máte ambice na postup. Bude to váš jarní cíl?
Já už jsem několikrát svůj názor prezentoval a ten se nemění. Mé ambice jsou stále ty nejvyšší a je už jen otázkou, zda má mužstvo a vedení pohled stejný. Je hezké říkat, že hrajeme o postup, ale těch aspektů je tam víc.

Během patnácti kol jste dostali jen devět gólů. Můžete se tedy chlubit nejpevnější obranou. Je to ta část, na které s mužstvem stavíte?
Takhle bych to neřekl. Jsem sice rád, že jsme těch branek dostali tahle málo, ale přesto si ještě myslím, že jsme jich mohli dostat ještě o pět míň. Síla našeho mužstva je ale určitě spíše směrem dozadu než směrem dopředu. Fotbal se ale hraje na góly.

Jak říkáte, fotbal se hraje na góly. Dvaadvacet nastřílených branek vás řadí do spodní části tabulky. Už několikrát jste se nechal slyšet, že to vás trápí a že je to vaše bolest. To bude během zimy asi vaše hlavní téma – sehnat střelce?
Jak říkáte, je to určitě naší největší bolestí. Když si vezmu, kolik brankových příležitostí jsme si dokázali vytvořit, ale kolik jsme z toho dali branek, tak si musím říct, že naše produktivita je opravdu hodně slabá. Někdy jsme si během zápasu dokázali vytvořit i osm brankových příležitostí a dali jsme z toho jen jeden gól. Je to ale také tím, že útočníci nehrají stabilně, o výběru místa a dalších aspektech naší hry.

Na podzim za vás nastupovalo několik hráčů z A mužstva. Budete tento model praktikovat i na jaře?
Stabilních hráčů v mužstvu mám sedmnáct. To je dostatečný počet. Bohužel ani nám se nevyhnula zranění a ztráta aktuální formy. Doplňování hráčů z A mužstva je údělem rezerv. Někdy to ten výsledný účinek má a někdy zase ne, tak to prostě je.

Co čeká hráče v nejbližší době?
Program jsme teď trochu zvolnili. Chodíme si dvakrát třikrát týdně zahrát fotbálek.

Kdy začnete se zimní přípravou?
Neoficiálně začínáme 8. ledna. Kluci se totiž přihlásili na halový turnaj v Přelouči. Oficiálně se sejdeme na hřišti v úterý 12. ledna.

Bude tým hrát nějaký zimní turnaj?
Na žádný zimní turnaj jsme se nepřihlásili. S týmy, se kterými hrajeme v pauze během léta, tak se utkáme i teď během zimy, vždy si to takhle vracíme, takže alespoň můžeme využít domácího prostředí.

S jakým umístěním budete po jarní části spokojen?
Myslím si, že mužstvo má určitě potenciál na to, aby hrálo o čelo tabulky. Na jaře je to ale dlouhý. Jsem přesvědčený, že jsme na jaře se schopni ještě zvednout a byl bych proto moc rád, kdybychom tedy hráli o ten postup. Otázka druhá pak je, jestli to dopadne nebo nedopadne. Výsledky na jaře bývají všelijaké. Nerad bych se vyjadřoval k tomu, co už jsem viděl teď na podzim. Je to takové klišé českého fotbalu a tomu se také určitě nevyhneme. Určitě každý ví, o čem mluvím a každý si na to může udělat svůj obrázek. Někdy je ten přístup rozhodčích a soupeřů až do nebe volající.