Mrazivé počasí doprovázelo šlágr druhé ligy, kdy FC Vysočina přivítal na svém stadionu lídra z Čáslavi. Po celé utkání byl lepším týmem a zaslouženě zvítězil a posunul se opět do čela druholigové tabulky.

Prvních deset minut měli častěji míč na svých kopačkách domácí, ale fotbal se odehrával spíše ve středu pole nebo po šestnáctku obou soupeřů. V 11. minutě Jihlava začala kombinovat před velkým vápnem soupeře a ke střele se dostal Urban, který napálil míč do zdi, ten se odrazil k Cihlářovi, ale brankář Švenger se stihl vrátit a gólovou šanci překazil. Po dvaceti minutách se ukázali hosté. Dohnálkův prudký centr po zemi brankář Vojáček sice chytil, ale balon mu vyklouzl a skákal nebezpečně okolo brankové čáry.

Hned po čtyřech minutách druhého poločasu pozlobili hosty v jejich vápně Rabušic s Faldynou, který akci zakončil, ale Švenger byl u tyče pozorný. V průběhu 54. minuty zahrával rohový kop Lovětínský, který poslal načechraný míč přesně na hlavu kapitána Faldyny. Ten ale mířil nad břevno hostující branky. Po pěkné kombinační akci se dostal balon k nabíhajícímu Cihlářovi, který bohužel pro Jihlavu trefil dobře vyběhnutého Švengera.

V 68. minutě Michal Rabušic nejprve ukličkoval hostující obránce a pak poslal balon na Michala Veselého. Ten ale balon poslal přímo do náruče brankáře. Závěr patřil Jihlavě. Nejprve měl gólovou šanci Kaplan, který odražený balon od vyběhnutého gólmana nedokázal dorazit do prázdné branky. Z následného rohu však v 80. minutě se hlavou trefil kanonýr Petr Faldyna. Jihlava zaslouženě vyhrála 1:0.

FC VYSOČINA JIHLAVA – FC ZENIT ČÁSLAV 1:0

Branky: 80. Faldyna. Rozhodčí: Franěk – Chytil, Kubáň. Hráno bez karet. Diváci: 2050. Poločas: 0:0.

Jihlava: Vojáček – Gabriel, Kadlec, Tlustý, Vepřek – Urban (56. Veselý), Gába, Lovětínský (81. Schneider), Cihlář (72. Kaplan) – Faldyna, Rabušic.

Čáslav: Švenger – Kotrba, Mráz, Brezinsky, Špidlen – Dohnálek (76. Dian), Haniak, Prášil, Brunclík, Fikejz (62. Nulíček) – Strnad.