Jiskra velmi oslabena vyrazila směr Trhový Štěpánov. Na srazu se hlásilo jen jedenáct hráčů, ostatní hráči si vybírali dovolenou, aby pak už nechyběli na základní část OP. Ošklivé zranění se vyskytlo u našeho kapitána Franty Janaty, který se řízl motorovou pilou do stehna při likvodování větrné kalamity v lese. Naštěstí zranění není tak vážné, Franta snad začátek soutěže stihne. Teď s ním minimálně tři týdny nemůžeme počítat. Hráči na dovolených, kteří byli u trenéra omluveni byli: Brož, Kohout, Matouš, Hájek. Zraněn stále zůstavá Michal Váňa a také Ing. Svatoš, který byl na turnaji v Prčicích.

Počasí naštěstí tentokrát přálo, a tak se hrál na dobře připraveném hřišti svižný zápas. V dresu Jiskry se představila i nová posila Miloš Musil, který se postavil na střed zálohy. Přítomen byl i nejlepší střelec Jiskry Jakub Koudela. Zápas pro Jiskru začal velmi nešťastně, když z první střely inkasovala. Nerozscvičený Svoboda podcenil střelu, která se chytá a míč skončil v síti. Takovýto začátek Jiskru v přípravě bohužel potkává velmi často. Čím to je, jestli laxním přístupem či špatnou koncentrací, toť už otázka pro trenéry.

Po dalších pěti minutách Jiskra inkasovala podruhé, kdy po hrubé chybě hostující hráči darovali branku soupeři. Když se hra začala vyrovnávat, fauloval ve vápně J. Havránek a domácí udeřili z penalty potřetí.

Jiskra měla náznaky šáncí, ale zajímavé pasy na Zachariáše, vždy byly odmávany pomezním rozhodčím. Dle mého pohledu určitě polovina z nich nebyla. Hlavně při šanci, kdy se právě zmiňovaný Zachariáš, řítil sám na domácího brankáře, byla situace posouzena hodně diskutabilně.

Do druhého poločasu Jiskra vlétla, překvapila tím i domácí, kteří najednou ztráceli balony a nechali hrát rozjetou Jiskru. Tlakem Jiskry vnikla šance po které šajtlí zatočil míč k tyči M. Havránek, který se nezvykle vyskytl na pravé straně zálohy - 3:1. Jiskra bojovala a snažila se s utkáním něco udělat, ale postupem času, opět začalo mít převahu družstvo domácích. Které i po fyzické stránce převyšovalo zručské hráče.

Patnáct minut před koncem se zranil Jarda Váňa a Jiskra dohrávala v deseti, ale to už domácí kontrolovali zápas a po chybě Zachariáše ve středu hřiště udeřili domací počtvrté - 4:1.

Trhový Štěpánov - Zruč n. S. 4:1 (3:0)

Branka Zruče n. S.: M. Havránek. Zruč n.S.: Svoboda, J. Váňa, Keltner, J. Havránek, L. Jelínek, Musil, M. Havránek, Koudela, Tvrdík, Žák, Zachariáš.

Zdroj: jiskrazruc.7x.cz