Tréninková morálka je v Uhlířkách velmi dobrá a kluci na fotbal podle slov asistenta trenéra Antonína Kapka chodí velmi rádi. „Já si myslím, že tréninková a letní příprava proběhla velmi dobře. V rámci svých možností kluci chodili, jak nejlépe mohli. Žádná velká překážka tam nebyla a kluci, i když mají každý nějaké povinnosti, chodili,“ uvedl trenér.

V přípravných utkáních bylo na fotbalistech Janovic vidět, že se chtějí fotbalem bavit. Jak tomu bude v mistrovských zápasech, to ukáže až čas. Celkově jsou ale v Uhlířkách s přípravou spokojeni zhruba napůl. „S některými přípravnými zápasy jsme byli spokojeni a s některými určitě ne. Nechtěl bych rozebírat s kterými ano a s kterými ne. Přípravné zápasy dopadly tak napůl,“ zhodnotil přípravu Kapek.

Jednu novou tvář přivítali Janovičtí ve svém týmu a sice Tomáše Böhma ze Suchdola. O dalších dvou budou ještě jednat „Zatím přišel Tomáš Böhm ze Suchdola. Budeme jednat o Michalu Fialkovi, který by k nám měl přijít z Kouřimi, ale zatím nevíme, jak jednání dopadnou. Mirek Tvaroha o něm určitě tento týden jedná. Ještě k nám chce Láďa Pospíšil, ale zatím nevím, jestli ho uděláme, uvidíme. Tým neopustil v letní pauze nikdo,“ podotkl asistent.

A s jakými cíli vstupují svěřenci trenéra Josefa Bohatce a asistenta Antonína Kapka do nové sezony? „Znovu musím zopakovat, že čas teprve ukáže, jestli se nám povede udělat nějaké posily a ještě jestli náhodou na začátku sezony někdo nepřijde v úvahu, to teprve uvidíme. Samozřejmě, že se budeme snažit všichni tři trenéři, kteří v Janovicích jsme, aby mužstvo hrálo co nejlíp. Když tým bude atakovat ty nejvyšší pozice, tak budeme jenom rádi,“ prohlásil Kapek.