„Sezonu jsem v Hoře nezačal, nastoupil jsem až po osmém kole. Mužstvo jsem tedy neznal a začal jsem ho teprve poznávat. Přicházely úspěchy, ale i neúspěchy. Několik zápasů jsme nezvládli a dostali jsme se tak na dvanácté místo. Co se týče jara, tak tam nastal zlom. Odešlo několik hráčů ze základní sestavy, za ně přišli tři nováčci: Rathauz, Vančura a Kozel, kteří rychle zapadli do mužstva. Hráči přistoupili velmi dobře k přípravě, a proto jsme pak začali velmi solidně,“ začal své hodnocení trenér Kutné Hory Pavel Klouček.

Ten se musel spokojit na sezonu pouze se sedmnácti hráči, což se během jara ve výsledcích značně projevilo. „Jediné negativum byl úzký kádr, což mělo za příčinu horší konec sezony. Ale nakonec se ji podařilo vcelku slušně dohrát, kdy jsme skončili na konečném šestém místě. Kdybychom neměli takovou ztrátu po podzimu, tak jsme mohli myslet ještě na lepší příčky. Domácí zápasy se nám velmi dařily, ale o hodně horší to zase bylo venku. Nakonec můžu být se sezonou vcelku spokojen,“ vysvětloval konečné umístění kouč.

„Pozitivní je, že hráči chtěli trénovat a udělali si mezi sebou kolektiv. V samotném věku mužstva máme určité pozitivum.“

Proslýchá se, že by Klouček měl na lavičce Kutné Hory skončit, ale sám na tuto otázku odpověď zatím nezná. „Nikdo mi k tomu nic neřekl a nic o tom nevím. Čtrnáctého začíná příprava a nikdo mi k tomu zatím nic neřekl,“ upozornil Klouček.