Podle kouče Pavla Medynského bylo hodně znát, že šlo oprvní zápas po fyzicky náročném týdenním soustředění vBedřichově. „Nabírali jsme tam kondici,“ podotkl trenér, který zdvoubrankové porážky sice nedělal vědu, ale přesto si všiml důležitých momentů. „Pro Most to byla generálka na nadcházející jarní ligovou sezónu. Oni mají už pouze deset dní do prvního zápasu, takže když to vezmu zhlediska hry: měli výbušnost, měli ražení, rychlost a byli mnohem aktivnější a rychlejší smíčem. Proti tomu my, po týdenním soustředění a určitém fyzickém zatížení jsme byli opoznání pomalejší, což vtéhle fázi přípravy je vpořádku. Kdyby to totiž bylo naopak byla by chyba nejspíše na naší straně,“ uvedlkouč.

Kriticky se Medynský postavil kněkterým hráčům. „Vutkání se nám skolegou Horňákem nelíbily některé věci. Například přístup některých hráčů po přípravě, kdy jsme schválně zvolili tenhle zápas stímhle načasováním, abychom viděli, co který hráč do toho po soustředění dá. Na některých hráčích bylo vidět, že se na ně můžeme spolehnout a do zápasu vydají všechny své síly. Naopak někteří si myslí, že je to pouze přátelské střetnutí, takže to pojali tak, že se jim nemůže nic stát,“ zhodnotil kormidelník.

Co se týká čáslavského hráčského kádru, vsoučasné době čítá tři brankáře, včetně Kotěry zdorostu, a devatenáct hráčů do pole. „Všichni si musí uvědomit, proč jsou vČáslavi. Oni musí vždy podat stoprocentní výkon a pokud to tak není, tak je to pro nás trenéry znamení, že hráč vZenitu nemá co dělat,“ upozornil Medynský.

Do Čáslavi by chtěl trenér přivést ještě další nové hráče. „Chtěl bych, aby přišli ještě jeden dva hráči do obranné fáze a totéž bych si přál ještě do útoku. Záložníků vtuhle chvíli máme nadbytek, takže je ještě možné, že se po dalších dvou třech přípravných zápasech se rozhodneme tak, že někdo ze stávajících záložníků ještě odejde,“ určil kouč záměry před jarní částí soutěže.

Fotbalisté Zenitu sehrají už vsobotu 9.února další přípravný zápas. Od 10.30hodin se střetnou vKolíně smístním třetiligovým celkem.

Vneděli 10.února je pak čeká na Vyšehradě zápas srezervou pražské Sparty vrámci Dragoun Cupu.