Po rohu Kolomazníka už stačilo nastavit nohu. Proč nakonec míč prošel celým klubkem hráčů před brankou?
Už jsem to viděl v bráně. Jenže někdo ze Sparťanů do toho strčil špičkou kopačky a já už nemohl na tu změnu letu míče zareagovat. Škoda mohl jsem být slavný. Vítězný gól, a ještě proti Spartě!

Zápas s juniorkou Sparty měl specifiku v tom, že za Duklu nastoupilo několik hráčů přes třicítku, za soupeře většinou mladíci kolem dvacítky. Uvědomoval jste si to na hřišti?
Kdepak, mě to tak ani nepřišlo, že jsou tak mladí. Asi to bude tím, že se už léta takto pohybuji mezi mladými. Možná i proto se tak držím…

Ale přesto - jeden kontrast padl do očí každému. Václavu Kadlecovi ze Sparty bylo nedávno šestnáct. Když se narodil, měl jste už tři ligové tituly…
To je pravda, vždyť je mladší, než moje dcera! Ukázal, že to má před sebou. Je to dobrý fotbalista, a když bude dobře pracovat, má budoucnost.

Jak hodnotíte výsledek 0:0?
Asi je to zasloužená remíza. Mohli jsme dát gól, ale i Sparta měla šanci rozhodnout.

Teď jedete do Čáslavi. Bude lepší pro současnou Duklu mužstvo hrát venku?
Nedokážu to odhadnout, hrál jsem na Slovensku a neznám vůbec sílu jednotlivých soupeřů. Ale obecně si myslím, že druhá liga bude vyrovnaná a žádný zápas nebude lehký.

Čím si vysvětlujete, že hra mužstva jako celku v prvním utkání nenaplnila velká očekávání některých fanoušků?
Je třeba vidět, že někteří kluci byli zranění, nehráli vše v přípravě a chyběli na trénincích. V tomto složení jsme nastoupili poprvé, bylo vidět, že nejsme sehraní, že pohyb není stoprocentní. Příprava byla hodně náročná, doufám, že tento týden to už odezní, pohyb bude uvolněnější a budeme se postupně zápas od zápasu zlepšovat.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

NAPLNÍME AUTOBUS DO ČÁSLAVI?

Vedení Dukly Praha stojí o slušné fanoušky, kteří dokáží podpořit tým nejen na Julisce, ale i venku. Proto je připraveno přistavit autobus k výjezdu na zápas 2. kola v Čáslavi, který se hraje v neděli 10. srpna od 17 hodin.

Zdroj: duklapraha.cz