Čtyři týmy mužů a žen se utkali v základních skupinách každý s každým o postup do finále a do zápasu o 3. místo. V ženách bylo podle očekávání před závěrečnými zápasy o pořadí rozhodnuto. Do finále postoupily obhájkyně trofeje Paběnice a Petrovice. Odhodlání domácích hráček vrátit Paběňačkám loňskou finálovou prohru bylo korunováno úspěchem a po výhře 1:0 se mohly radovat ze zisku poháru pro vítěze. V utkání o 3. místo došlo na nervydrásající souboj, ve kterém nakonec Křeseťačky předčily svého pokořitele ze základní skupiny Ovesnou Lhotu až na penalty a vybojovaly bronzový stupínek.

Skupina mužů byla o poznání dramatičtější. Před posledními zápasy se mohl do finále dostat ještě kdokoliv. Nakonec se poprávu radovala mužstva Opatovic a Paběnic. Finále tentokrát přineslo jednoznačný výsledek. Paběničtí vrátili Opatovákům prohru ze základní skupiny i s úroky a po výsledku 5:0 se radovali z celkového vítězství. V utkání o 3. místo se domácí snažili překonat handicap nejstaršího týmu turnaje a získat nějakou tu trofej. Přes velkou převahu však odešli poraženi. FC Rapid Záluží tedy také otočil pořadí po základní skupině.

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Martin Rada (Paběnice), hráčkou Šárka Vlachová (Paběnice), nejlepším brankářem Josef Exner (Opatovice), brankářkou Šárka Kalašová (Křesetice). Ocenění převzal i nejstarší účastník František Tyle starší (FC Rapid Záluží) a speciální cenu za přínos pro rozvoj ženského fotbalu v regionu Alena Vlasáková z Petrovic.

Turnaj výrazně podpořil místní obecní úřad, který daroval poháry a postaral se o posekání hrací plochy. Trofeje pak přebírali fotbalisté a fotbalistky z rukou starostky obce paní Kristýny Jirkovské. Další ceny věnoval podnikatel Pavel Vejvodič. Poděkování též patří obci Bělá za zapůjčení lajnovačky, dále petrovickým hasičům, kteří dali k dispozici kiosek, kde příjemná obsluha sličných dívek Katky a Jany Nulíčkových a Hanky Červinkové, přímo vyzývala ke konzumaci lahodného moku a výborných grilovaných pochutin. Vznik občerstvovací stanice rázně podpořil místní hostinský Jiří Franc. Před vyhlášením výsledků zazněly mohutné tóny skotských dud skupiny The Rebel Pipers. Jako vždy excelentní. Večer zahrál k poslechu i tanci známý kytarista Milan Kučera a dotvořil tak příjemný dojem z celého dne. Jedinou kaňkou na celém turnaji byla neúčast domluveného rozhodčího. Asi někde bloudil cestou… Jeho role se ale zdárně zhostil útočník Petrovic Jiří Dientl a Michal Blažek z Opatovic. I jim patří dík. Pro pořadatele bylo velkou odměnou, že účastníci i diváci (bylo jich tu kolem sta) odcházeli spokojeni. Už se tedy spřádají plány na další ročník.

Přehled výsledků:

ŽENY: Paběnice : Křesetice 1:0, Ovesná Lhota : Petrovice 0:6, Křesetice : Petrovice 0:1, Paběnice : Ovesná Lhota 1:0, Ovesná Lhota : Křesetice 1:0, Petrovice : Paběnice 0:1.

Pořadí: 1. Paběnice 9b, 2. Petrovice 6b, 3. Ovesná Lhota 3b, 4. Křesetice 0b.

O 3.místo: Ovesná Lhota : Křesetice 1:1 ( na penalty 1:2).

Finále: Paběnice : Petrovice 0:1..

MUŽI: Opatovice : FC Rapid Záluží 2:2, Paběnice : Petrovice 2:0, FC Rapid Záluží : Petrovice 1:2, Opatovice : Paběnice 1:0, Paběnice : FC Rapid Záluží 3:1, Petrovice : Opatovice 1:3.

Pořadí: 1. Opatovice 7b, 2. Paběnice 6b, 3. Petrovice 3b, 4. FC Rapid Záluží 1b.

O 3. místo: Petrovice : FC Rapid Záluží 1:5.

Finále: Opatovice : Paběnice 0:5.

Zdroj: Aleš Váca