Luštěnice začaly aktivněji, ale Janů a Hůlka se střelecky neprosadili. Hráči Podolí se osmělili po čtvrthodině hry. Průnik Šáleného zastavily až Hejdukovy rukavice. Míč se za záda luštěnického gólmana dostal až v 19. minutě, ale branka nebyla uznána kvůli ofsajdovému postavení Semínka. Blízko gólu byli i domácí. Po Bůžkově standardní situaci Kopa orazítkoval břevno, další příležitost nevyužil Fišera. Po půlhodině hry domácí brankář špatně vyboxoval míč, ale vše napravil, když vytáhl Šáleného hlavičku nad branku. Poločasový stav nezměnil ani na druhé straně hlavičkující Jakubův.

Branky se diváci dočkali hned po změně stran. Nejprve gólmana Podolí vystrašil opět Jakubův. O minutu později už luštěnické fandy rozjásal Kopa poté, co si naběhl na dlouhý pas Bůžka a s přehledem zavěsil – 1:0. V utkání spíše bojovného rázu než fotbalového se na další šanci čekalo až do 72. minuty, kdy se o vyrovnání postarali sami hráči Luštěnic. Centr do vápna sklepl Fišera hlavou do vlastní branky – 1:1. Vedení mohl domácímu týmu vrátit střídající Steklý, ale o výhře mohli rozhodnout i hráči Bílého Podolí. V 88. minutě se po přihrávce Šáleného uvolnil Spáčil a střelou těsně nad branku málem rozesmutněl domácí příznivce. Vyloženější příležitost měl v nastaveném čase hostující Fejfar. Proti jeho jedovaté střele vytáhl Hejduk parádní zákrok.

„Podle mě to bylo vyrovnané utkání, i když to jednu chvíli vypadalo, že jsou domácí lepší, což já přiznám, ale zase si nevytvořili tolik brankových šancí, aby v utkání rozhodli,“ upozornil trenér Bílého Podolí Miloslav Čepek. Rozhodčí, stejně jako v Sázavě, kutnohorskému celku příliš nepřál. „Trochu nás v utkání zlobili rozhodčí. Alespoň my jsme to tak viděli a nestranný divák podle nás taky. Je to jaro,“ mračil se kouč. „Bod byl asi vyrovnaný, i když jsme mohli v poločase vyhrávat i prohrávat. Když si vezmu průběh utkání, tak jsme s remízou spokojení, kdybychom z venku vždy přivezli bod a doma ho potvrdili vítězstvím, tak by to bylo nádherný,“ přál by si trenér. Vyrovnání proběhlo spíše v domácí režii. „Luboš centroval míč na Jelínka a domácí obránce ho chtěl sklepnout brankáři hlavou, ale nedohodli se, tak míč nakonec sklepl do vlastní sítě,“ vysvětlil vyrovnávací branku Čepek.

Karel Horák, trenér Luštěnic: „Potřebovali jsme dnes vyhrát. K dispozici jsme měli navíc hráče z dorostu. V prvních minutách jsme si pár šancí vytvořili, pak jsme zase zbytečně zalezli. Druhý poločas se už jen dohrával. Malý tlak jsme si vynutili, ale prakticky bez šancí. Byl to hlavně boj. Jednu šanci jsme sice proměnili, ale vzápětí si dáme vlastní gól po špatné komunikaci mezi brankářem a obráncem. Nakonec vyhrát mohla obě mužstva.“

Luštěnice - Bílé Podolí 1:1

Branky: 49. Kopa – 72. Fišera (vlastní). Rozhodčí: Valín. ŽK: 2/2. Diváci: 93. Poločas: 0:0. Luštěnice: Hejduk – Zvěřina, Fišera, Bůžek, Janů – Krohlák, Kopa, Holčapek, Hůlka – Archman (46. Steklý), Jakubův. Bílé Podolí: Beran - L. Toman, Semínko, Svoboda, L. Bíža - Jan Spáčil, L. Štoček, Skala, Josef Fejfar - Šálený, Jelínek.