Na první tým tabulky muži z Bílého Podolí nestačili

Bílé Podolí – Za fotbalového počasí přivítaly kobylky zBílého Podolí na svém domácím hřišti první Polepy. Pohledný fotbal od obou celků skončil drtivým vítězstvím Polep, které nasázely konkurentovi z I. B třídy čtyři branky.

17.5.2008

Z utkání I. B třídy Bílé Podolí - Polepy 0:4Foto: DENÍK/ Ladislav Pospíšil

Utkání začalo mírným náporem favorita, který zahrozil z rychlého brejku, kdy zatáhl míč hostující kapitán a vysunul křižnou přihrávkou nabíhajícího Jovorka, který pálil z velkého úhlu do nohou dobře stojícího Berana v brance Podolí. Domácí se spoléhali hlavně na rychlé brejky po ztrátě balónu hostujícího celku. Jeden takový jim málem vyšel v 10. minutě, kdy si poradil Šálený jeden na jednoho se stoperem Polep a poté časovanou přihrávkou našel ještě lépe postaveného Jelínka, který orazítkoval střelou z první svatyni Jóna. Skóre se poprvé měnilo v 15. minutě. Nenápadná akce Polep skončila v podolské bráně. Kmoch natáhl z dobrých pětadvaceti metrů a jeho střela skončila k překvapení všech za zády domácího bránkáře – 0:1. Účet zápasu mohl o pár minut později vyrovnat L. Štoček. Krásné uvolnění na hranici šestnáctky ale nedokázal zužitkovat přesnou střelou. V další, a to stoprocentní šanci, se ocitl Jelínek, ale sám tváří v tvář s Jónem v brance Polep neuspěl. Trest přišel tři minuty poté, když se dokázal střelecky prosadil Jovorek – 0:2. O tom, že i v I. B třídě se objevuje nefotbalové chování, se diváci mohli přesvědčit v závěru první půle. L. Kmoch fauloval L. Štočka, ten si stoupl a začal svému protihráči něco vysvětlovat a ten ho záhy udeřil do obličeje. Sudí celý incident moc dobře viděl a oba dva za to odměnil žlutou kartou. Pro hráče Polep to byl trest skutečně směšný a domácí diváci to dali hlasitě najevo. Hostující trenér to vyřešil stažením tohoto hráče z hrací plochy.

Druhý poločas začal pro domácí hodně špatně. Zmatky v obraně potrestal svým druhým gólem D. Kmoch – 0:3. Obrana domácích byla v utkání největší slabinou a na šancích Polep to bylo hodně znát. Štěstí se drželo Podolských jen dalších pár minut, kdy je potrestal za laxnost Slezák – 0:4. O čestný úspěch domácích se mohl postarat R. Toman, ale ten orazítkoval pouze horní tyč do té doby chytajícího Jóna. Hattricku mohl dosáhnout D. Kmoch v 76. minutě, ale to by musel hlavou z bezprostřední blízkosti mířit mezi tyče. Ve druhé půli už to byl od domácích trochu odevzdaný výkon, a tak mohli být Podolští rádi, že učet zápasu se zastavil na konečných 0:4.

Po utkání mohl trenér domácích Miloslav Čepek chválit pouze pár svých hráčů, ale hlavně soupeře. „Soupeř byl jednoznačně lepší. Výsledek je pro nás ještě přijatelný. Kluci za stavu 0:3 přestali úplně hrát. Přestali běhat a bojovat,“ vysvětlil trenér. „Pár našich jedinců hrálo, ale ostatní vůbec. Už druhý zápas je takhle špatný. Musíme se kousnout, potrénovat a hrát dál. Možná cítíme dvaatřicet bodů, které máme a proto už kluci cítí asi záchranu,“ zakončil zklamaný trenér.

Bílé Podolí – Polepy 0:4

Branky: 9., 48. Kmoch, 30. Jovorek, 55. Slezák. Rozhodčí: Šnýdr – Urbánek, Slavkovský. ŽK: L. Štoček – L. Kmoch, D. Kmoch. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Bílé Podolí: Beran – L. Toman, Semínko, Svoboda, L. Bíža – Jos. Fejfar, R. Toman (77. J. Štoček), L. Štoček (46. Šmíd), Marek – Šálený, Jelínek. Polepy: Jón (63. Procházka) – Týma, Petrák, Zelenka, Tauc – Mojžíš, L. Kmoch (39. Slezák), Suchánek, Kelner – Javorek, D. Kmoch.

Autor: Ladislav Pospíšil