Kapitán kutnohorských fotbalistů Vojtěch Vančura si třese pravicí s mužem v obleku. Je to Vlastimil Kožený, zástupce firmy ČKD, která je hlavním partnerem borců z Lorce. A proč ty oficiality? Kutná Hora v neděli definitivně stvrdila jasným vítězstvím nad Libodřicemi (7:1) svůj triumf na vlastním zimním turnaji. A Kožený Vančurovi po vřelém stisku ruky podal pohár pro vítěze.

Další kutnohorský fotbalista Tomáš Šváb si pak přebere ještě sadu dresů a slavnostní předání cen a vyhlášení výsledků 2. ročníku akce je minulostí. Pak už hurá na gulášek. „Kdyby někdo měl nějaké podněty na zlepšení, uvítáme je,“ vyzval ještě přítomné ředitel turnaje Ladislav David.

Podle něj se turnaj povedl. „Nedošlo ke zbytečným incidentům a všech osmadvacet zápasů se odehrálo důstojně,“ podotkl David.

Fotbalisté Kutné Hory se oproti loňsku zlepšili o jednu příčku. Vloni je předstihla Nová Paka, tým z Královéhradeckého krajského přeboru, který se letošního klání nezúčastnil. „Jejich jarní sezona začíná o dva týdny později, termínová listina našeho turnaje se jim proto nehodila do plánů,“ vysvětlil Ladislav David absenci obhájce prvenství.

Druhou pozici obsadil největší kutnohorský konkurent – Uhlířské Janovice. Asistent trenéra Antonín Kapek nešetřil chválou. „Jsem spokojen jak s výsledkem posledního duelu, tak s celým turnajem,“ řekl Kapek.

Bronz vybojovaly Červené Pečky. Podle jejich hrajícího trenéra Radka Kulhánka šlo o mimořádně skvělou přípravu. „Třetího místa na turnaji si nesmírně cením. Vždyť hrajeme na Kolínsku okresní přebor a v Kutné Hoře jsme se utkávali vesměs jen s celky z vyšších soutěží. A to má pro nás největší přínos,“ uvedl Kulhánek.

V neděli odpoledne byla zároveň předána i dvě individuální ocenění. Cenu pro nejlepšího střelce, kterou věnoval náš deník, si odnesl domácí Štefan Auer, autor deseti branek.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Stanislav Duben z Havlíčkova Brodu, muž, který se staví mezi tyče i přesto, že při pracovním úrazu přišel o dlaň a kus paže.

Výsledky posledního kola a konečnou tabulku turnaje najdete ZDE.