V krásném fotbalovém počasí se 5.7.2008 sešlo v úmonínském areálu ke třetímu ročníku devět fotbalových týmů k boji o putovní pohár v UCHD Cupu.
„Pozvání přijali borci z Krupé, Březové (v týmu nastoupila i dvě děvčata jako tomu i vloňském ročníku), Křesetic, Chrástu, Olšan (i zde nastoupila dívka), Lomečka a z Úmonína (Norci Úmonín, obhájci loňského vítězství Junioři Úmonín a pořadatelský UCHD Klub). Bohužel Korotice se na poslední chvíli odhlásily, a proto jsme museli přizpůsobit systém postupujících ze skupin, který se nakonec ukázal jako dobrý,“ řekl na úvod k turnaji jeden z pořadatelů Josef Leopold.

„O bezproblémový průběh a dodržování pravidel se skvěle zhostil Lubomír Ledvina, který odřídil bez sebemenší chybičky celý turnaj od prvního zápasu po finále. Velký výkon, když si uvědomíme, v jakém horku se pohyboval po hřišti, byť malém, ale zato celý den. Za to mu patří velký dík,“ chválil pořadatel.

„K organizaci jsme také nezaznamenali větších připomínek, neboť je to již třetí ročník a chybiček jsme se už snad vyvarovali. Skvěle nám opět pomohly Martina Leopoldová, Lenka Švehlová, Kamila Zinková a Diana Krejčíková, které se staraly o hladové a žíznivé hráče a diváky za což jim patří také poděkování. Další starající se o hráče a diváky formou pohoštění byla parta kolem Martiny Martínkové, která nejen výborným grilovaným seletem potěšila nejednoho labužníka. Poděkování patří jim i všem, kteří se na přípravě turnaje a jeho průběhu podíleli, samozřejmě i OÚ Úmonín za skvělé sportovní zázemí, které se stále zdokonaluje,“ zakončil povídání o turnaji Leopold.
Atmosféra byla skvělá, počasí přálo a diváci i hráči se určitě skvěle bavili a hnali své oblíbence ke skvělým výkonům.

Celkové výsledky:

1. Lomeček
2. Olšany
3. Křesetice
4. UCHD Klub
5. Krupá
6. Chrást
7. Norci Úmonín
8. Junioři Úmonín
9. Březová

Individuální ceny:

Nejstarší hráč – Pavel Franc st. ( Krupá )
Nejmladší hráč – Lukáš Sokup ( Chrást )
Nejlepší hráč – Petr Leopold ( UCHD Klub )

Nejsympatičtější tým : Březová
Překvapení turnaje : Chrást

Zdroj: Josef Leopold