Třeba právě volba nového člena revizní komise se setkala s nečekanými komplikacemi.

Jaroslav Sadílek odstoupil z pozice člena komise k 1. prosinci loňského roku a od té doby se za něj hledala náhrada.

Původně se role měl ujmout Miroslav Voplakal ze Zbýšova. Jenže ve středu náhle couvl a kandidatury se vzdal. „Zjistil jsem, že by to pro mě bylo časově velmi náročné. Navíc mi nikdo ani do středy pořádně nevysvětlil, co tato práce obnáší,“ řekl Voplakal, kterého tak ve středu nahradil narychlo oslovený jiný kandidát – Jiří Král. U něj jde o vůbec první členství v některé z komisí OFS. „Uvidíme, co všechno bude potřeba v komisi dělat. Napřed se musím s činností komise seznámit,“ řekl Král.

Jeho předchůdce Sadílek podrobil ve středu vedení OFS ostré kritice. A zdůraznil, že v revizní komisi skončil především proto, že výkonný výbor na jeho připomínky při kontrolní činnosti nedostatečně reagoval.

„U současného vedení kutnohorského fotbalu i jeho předsedy Lubomíra Ledviny mi chybí profesionalita,“ řekl Sadílek. A vyzval fotbalové delegáty, jejichž mládežnické oddíly mají platit nějaké pokuty, aby tak nečinily. Sadílek totiž zjistil, že za rok 2008 schází ve svazové pokladně peníze za pokuty, které byly uděleny rozhodčím. „Když sankce neplatí rozhodčí, tak proč by je měly platit kluby za mládežnické oddíly?“ zeptal se řečnicky Sadílek.

Že se valná hromada stala setkáním s trpkou příchutí, se shodli přítomní delegáti okresních fotbalových klubů, kterých do Kutné Hory z celkového počtu jednačtyřiceti dorazilo pouze jednatřicet. Někteří z nich jen nechápavě kroutili hlavou.

„Valná hromada byla nepřipravená,“ posteskl si sekretář Zbraslavic Lubomír Tvrdík. A doplnil jej Dušan Roubíček z Chotusic. „Příprava i samotné jednání byly zvláštní,“ řekl.

Šokem bylo například to, že nebyly nachystané volební lístky. „Volby tím úplně ztatily na vážnosti,“ podtokl Roubíček. „Na té neprofesionalitě, na níž poukazoval Jaroslav Sadílek, zřejmě něco bude,“ dodal Tvrdík.

„Přípravu na valnou hromadu jsme skutečně podcenili,“ přiznal šéf komise rozhodčích a člen výkonného výboru Karel Mikeš.

Deník kontaktoval i předsedu OFS Lubomíra Ledvinu. Ale neúspěšně. Po prvním telefonátu, kdy byl zaneprázdněn, už měl později vypnutý aparát.

Delegáti fotbalových klubů z Kutnohorska se na valné hromadě sejdou opět ve středu 17. června, kdy budou na mimořádném setkání volit svého okresního vyslance pro volby nového vedení Českomoravského fotbalového svazu.

Deník připravil i rozhovor s Jaroslavem Sadílkem, který podrobně vysvětluje všechny důvody své abdikace. Čtěte ZDE.