„Každý den jsme absolvovali ranní výběh, hlavní dopolední trénink a odpolední výběh na běžkách na Štrbském plese. Mimo tento běžný program jsme využili i posilovnu a třikrát jsme měli volnější odpoledne. V něm jsme se vyřádili v termálních bazénech Aquacity v Popradě, vyrazili jsme do Tatranské Lomnice a také na MS juniorů v severské kombinaci ,“ přiblížil program soustředění trenér Milan Miklušičák.

„Zpestřením i vhodným doplňkem pro nabírání kondice byly pro nás běžky. Vyráželi jsme na ně vlakem na Štrbské pleso a na závodním okruhu jsme využili skvěle upravených tratí. Samozřejmě jsme si i zazávodili – ve štafetě pokojů na 4×2 km byla nejúspěšnějším týmem čtveřice Čerimi, Kvíčala, A. Rolenec a téměř profesionální běžkař Petr Rolenec. V individuálním závodě se prosadil Jungwirt st. před Dušanem Pipkem a Pavlou Obořilovou. Já jsem se bohužel připletl do hromadného pádu a chvíli jsem hledal i lyže,“ smál se trenér.

„Soustředění se nám velmi vydařilo. Vyhnuly se nám zranění, splnili jsme celý tréninkový plán a navíc zažili spoustu legrace. Chtěl bych poděkovat Petru Rolencovi, Honzovi Strnadovi, Honzovi Jungwirtovi a mé přítelkyni Pavle za pomoc při týdenním pobytu v Tatrách.“

FC Zenit Čáslav – FK Kolín 3:0 (1:0)

branky: Jungwirt 2×, Kvíčala

sestava: Kristek (T. Strnad) – J.Strnad, Rolenec, Pipek, Goliaš – Kvíčala, Brunclík,Čerimi, Dospěl – Mlynka, Martínek střídal: Jungwirth

Utkání jsme odehráli ve vysokém tempu, soupeře jsme nepustili do žádných vyložených šancí a naopak my jich ještě spousty zahodili (včetně Mlynkovy penalty). Po soustředění byla patrná velká chuť. Agresivitou a rychlostí jsme dostali soupeře pod tlak a škoda, že jsme nepřidali další branky.

FC Zenit – Hlinsko 8:0 (7:0)

branky: 3× Mlynka, 2× Kvíčala, Čerimi, Rolenec, Š.Pipek

sestava: Kovařík – Goliaš (35´Macháček), D. Pipek, Rolenec, J. Strnad – Dospěl, Brunclík, Čerimi (35´ Jungwirth), Kvíčala (35´ Kořínek) – Mlynka (35´Š.Pipek), Martínek (35´Výborný)

Jednoznačné utkání. Zejména v prvním poločase jsme si zastříleli. Přesto jsme se však nevyvarovali několika zbytečných chyb. Do druhého poločasu nastoupili i mladší žáci a určitě nezklamali.

FC Zenit – Kladno 1:2 (1:1)

branka: Doležal

sestava: Zeman – Strnad, Rolenec, Pipek, Goliaš – Dospěl, Čerimi, Brunclík, Kvíčala – Martínek, Mlynka střídali: Doležal, Jungwirth

Velmi kvalitní utkání. Opět jsme se nevyvarovali zbytečných chyb i přesto, že na ně byli hráči v kabině upozorněni. Hosté šli do vedení první střelou na bránu, po ní jsme ale zvyšovali svůj tlak. Opět jsem si vytvořili mnoho šancí, ale bohužel jsme se prosadili jen jednou – Doležal parádně trefil míč a nedal gólmanovi hostí šanci. Druhá půle kopírovala tu první – začátek znamenal chybu a vedoucí gól Kladna. My jsme své šance nevyužili, ale kluky musím i přes výsledek pochválit.

Slavia Praha – FC Zenit 9:1 (5:0)

branka: Výborný

sestava: Zeman – Strnad, Rolenec, Pipek, Goliaš – Dospěl, Čerimi, Brunclík, Kvíčala – Martínek, Mlynka střídali: Doležal, Jungwirth,Výborný

Přes dobrý vstup do utkání jsme pustili domácí do vysokého náskoku. Soupeř nás trestal za každou chybu a my ani z nejvyloženějších šancí gól nevstřelili. Mrzí mě, že jsme soupeři k jeho vítězství usnadnili cestu svými chybami. Co je pro mě nepochopitelné je výkon ve druhém poločase. Někteří kluci mě velmi zklamali přístupem. Škoda, že nemáme širší kádr, protože po takovém výkonu si někteří nezaslouží hrát za Čáslav. Jestliže je klukům jedno, jestli prohrajeme 9:1 nebo 3:1 tak mě to jedno není. Prohrát s kvalitním soupeřem samozřejmě můžeme, ovšem ne takovýmto způsobem.

Václav Vondra

Fotografie najdete ZDE.