Úvod zápasu patřil domácím hráčům, kteří kombinační hrou svého soupeře začali přehrávat. Z tohoto tlaku se zrodila i první šance utkání, do které se dostal Hozda, ovšem jeho střela z úhlu šla pouze do náruče dobře postaveného brankáře hostí. K dalšímu ohrožení sokolovské brány se dostal Pokorný. Ten si naběhl na házený aut Kuraka a střelou z otočky zamířil na přední tyč, ale jeho střela postrádala potřebný důraz. Po deseti minutách se začal na čáslavský trávník snášet déšť, což se odrazilo na předváděné hře obou týmů. Hra se začala po osobních soubojích a následných přerušení rozhodčím hodně kouskovat. První vážná akce hostů přišla až po třiceti minutách hry, kdy se dostal do zakončení Poděbradský. Jeho střela z vápna šla doprostřed brány, proto Havránek v brance Zenitu neměl žádné problémy. O minutu později zachránil domácí od pohromy v podobě branky Haniak, který zastavil střelu Saláka, směřující mezi tři tyče, svojí hrudí. Tlak, který v tuto chvíli Sokolov měl, využil i odchovanec Kutné Hory Mlika, který po rozehrání rohu hlavičkoval těsně nad. Sokolov svého soupeře po třiceti minutách hry jasně přehrával, ale naštěstí pro Čáslav, Sokolov nedokázal ani jednu akci proměnit: po rychlém brejku se do otevřené obrany řítili tři hráči hostů, jenže s naloženou možností naložily Sokolovští trestuhodně a v další šanci po průniku po pravé straně střílel Mlika přesně, ovšem nedůrazně. Čáslav v závěru poločasu vůbec nestíhala, nepřesnost a nedůraznost, to byly hlavní znaky domácí hry v závěru prvního poločasu.

Druhý poločas začal podobně jako skončil ten první. Sokolov dál svého soupeře tlačil v obranné polovině a ovládal hru ve středu hřiště, kde měli hosté nejvíce navrch. První ohrožení Havránkovi svatyně přišlo po dvou minutách hry druhé půle. Po pravé straně utekl sokolovský Mlika a připravil míč pro svého spoluhráče Čadu, který ale míč do branky uklidit nedokázal. Pasivita se domácím hráčům vymstila v 56. minutě. Dlouhý pas si zpracoval ve vápně hostující kapitán Salák, ten ještě přihrál volnému Mlikovi, který neměl problém uklidit míč do odkryté brány – 0:1. Ve druhém poločase se dostala Čáslav k ohrožení sokolovské brány až po čtvrthodině hry. Ve slibné akci se ocitl Vošahlík, jenže vše skončilo bez gólového efektu. Čáslav se dočkala prvního jarního gólu v 67. minutě utkání. Po centru za obranu si na prsou zpracoval míč Vošahlík, který střelou z první trefil ještě pouze nohy brankáře, ale míč se odrazil k volnému Kocourkovi, který ho dokázal uklidit do odkryté brány – 1:1. Čáslavi radost vydržela pouze minutu. Hned po rozehrání se natlačil Sokolov před čáslavskou bránu a středopolař Čada podruhé rozvlnil čáslavskou síť – 1:2. V závěru zápasu ještě zahrozil domácí Kurak, jeho střela z úhlu ale v brance neskončila, a tak si Sokolov mohl odvést z Čáslavi všechny tři body. Jarní trápení Zenitu tak nadále pokračuje.

Čáslav - Sokolov 1:2

Branky: 67. Kocourek - 56. Mlika, 68. Čada. Rozhodčí: Moláček – Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Skopalík, Urban - Mach. Diváci: 672. Poločas: 0:0. Čáslav: Havránek – Urban, Haniak, Skopalík, Kurak – Slezák (63. Wolf), Sedláček, Pokorný (57. Jiroušek), Hozda – Veselý (60. Kocourek), Vošahlík. Sokolov: Bertelman – Kaplan, Hájovský, Kura, Mach – Salák, Čada (83. Jiráček), Jarovský, Poděbradský (87. Fleišman), Duchnič, Mlika (76. Šorfa).

Ohlasy trenérů najdete ZDE.