„Po zápase se Sokolovem jsme byli hodně smutní, protože jsme chtěli v utkání vyhrát. To se nám ale bohužel nepodařilo. Já musím říct, že jsme začali docela dobře, ale prostě nejsme schopní dát gól a vytvořit si na domácí půdě tlak, protože naši hráči k tomu nemají dostatečnou odvahu a také se bojí toho, aby pak zbytečně nechyběli vzadu. Je to taková hodně ustrašená hra a ještě k tomu hrozně kazíme. Já to přikládám k tomu, že hráči momentálně nemají takovou formu. Není to, že by se nedařilo jednotlivci, ale nám se teď nedaří komukoli,“ připomněl prohru se Sokolovem trenér Čáslavi Pavel Medynský.

Ten ocenil pouze výkon Sedláčka. „Malinko stojí za vyzdvihnutí výkon Sedláčka, který uprostřed hřiště dokázal soupeři alespoň naložit v osobních soubojích, ale to je pořád defenzíva, ale nám chybí hra dopředu, doplnění útočníků, dáváme hodně málo centrů ze stran,“ doplnil trenér. Průběh k druhému gólu Sokolova označil Medynský jako naivní. „K druhému poločasu proti Sokolovu bych řekl, že jsme úvod zaspali a nakonec to vyvrcholilo v šedesáté minutě v gól. My jsme dokázali ještě srovnat, kdy to udělal Honza Vošahlík ve vápně perfektně, ale opět se ukázalo, že nám chybí trochu štěstí, jinak by mu to tam hned spadlo. Nakonec z toho přeci jen dal branku Kocourek, ale hned z následného rozehrání znovu inkasujeme. To jsou prostě naivní chyby. Já se nechci prostě vymlouvat, ale ani Haniak, ani Skopalík nejsou klasičtí stopeři. Na stranách hrál Urban s Máriem Kurakem, který pouze lepil díru na beku, i když to samozřejmě není jeho post. I já ho vidím jako ofenzivního hráče, on je inteligentní fotbalista, protože jsem předpokládal, že to tam zvládne. Nám teď vázne hra hlavně odzadu, kdy obránci dávají alibistickou přihrávku až na útočníka. Bojí se to dát záložníkům, aby vzadu neměli problém,“ uvedl kouč.

Zenitu chybí v tuto chvíli tři obránci. „Další důvod je v tom, že Venca Kotrba dostal čtvrtou žlutou kartu, takže nemohl hrát. Také nám chybí zranění hráči, ať je to Mráz, který je dlouhodobě zraněný nebo Skoupí, který je už čtrnáct dní mimo hru. To je fotbalový život. Do obrany prostě nikoho jiného nemáme,“ pokrčil rameny trenér, kterého zklamal i výkon nových hráčů na hřišti. „Hráči, když nastoupí, tak by měli ukázat to co v nich je, ale to mi u nich zatím schází.“

Fulnek doma body nerozdává. „Utkání ve Fulneku bude určitě hodně těžké. V deseti domácích zápasech sedmkrát vyhráli a třikrát remizovali, z toho dostali pouze čtyři góly, takže nás čeká hodně těžký zápas. Uvidíme, jak se s tím popasujeme my. I Bohemka, která je první, tam před čtrnácti dny remizovala. Pojedeme se tam poprat, co jiného nám zbývá. Snad tam dokážeme něco vymyslet,“ upozornil Medynský.