Hned v úvodu zápasu bylo vidět, že domácí hrají o záchranu a na soupeře proto od začátku zápasu vlétli a na první oslavy se tak v Čáslavi nemuselo čekat příliš dlouho. V 5. minutě dostal na vápno přihrávku Strnad, který si těžký balón perfektně zpracoval za svého obránce, zkušeně si poté položil brankáře a do prázdné brány zavěsil – 1:0. Druhá šance domácích přišla o pět minut později. Odražený míč skákal na vápně před Pokorným, kterému rána nesedla a balon tak skončil hodně mimo. V prvních dvaceti minutách Olomouc hrozila pouze z rozehraných rohových kopů, ale vodrantská obrana fungovala spolehlivě. Domácí fanoušci se radovali podruhé ve 20. minutě, ale bohužel předčasně. Olomouc na půli hřiště zkazila přihrávku a na Doležala v brance hostů, se tak valili tři čáslavští hráči na jednoho obránce. Strnad táhl celou akci po pravé straně a před prázdnou bránu naservíroval míč Hozdovi, kterému překazil radost olomoucký obránce, jenž dokázal vytěsnit střelu Hozdy na roh. Z tohoto roku se nakonec radost domácích přesto dostavila. Závar před bránou zužitkoval ve druhý gól domácí kapitán Haniak – 2:0. Hosté se dostali do zakončení téměř po půlhodině hry. Kličkovaná Ševela v 27. minutě byla zakončena těsně vedle Havránkovi svatyně. Čáslav předváděla krásný fotbal a oko fanouška tentokrát muselo zaplesat. V dalších šancích Zenitu se ocitl velmi aktivní Strnad, Haniak a Skopalík, ale až nenápadná akce na jejímž konci stál Hozda skončila brankou. Ten natáhl svoji levačku k výstavní střele a brankář Doležal se už mohl jen marně natahovat – 3:0.

Druhý poločas se hrál už pouze z povinnosti, a proto k vidění už moc nebylo. Ojedinělé šance na obou stranách a hra převážně mezi vápny. Tu první si stejně jako v prvním poločase vytvořili domácí, ale pokus Kocourka byl zastaven pro ofsajd. Teprve až po čtvrt hodině z druhé půle se před Havránka dostali hosté, ale stoper Mráz byl včas na svém místě a jeho čistý skluz zabránil nejhoršímu. Čtvrtý gól měl na svých kopačkách Kocourek, ale když byl sám před brankářem, tak volil kličku, kterou se zahnal mimo střelecký úhel a akce tak skončila nezdarem. Zenitu se začínala otvírat obrana hostí, z čehož pramenila obrovská šance Wolfa. Ten po přihrávce Kotrby stál sám před brankářem, ale svoji střelou mířil pouze do nohou brankáře Doležala. Obě mužstva měla v závěru ještě po jedné šanci, ale ani jeden tým ji zužitkovat nedokázal. Zenit šel celé utkání za vítězstvím a zaslouženě tak vyhrál.

Čáslav - Olomouc 3:0

Branky: 5. Strnad, 22. Haniak, 41. Hozda. Rozhodčí: Matějek – Wilczek, Slavík. ŽK: Skopalík, Kocourek. Diváci: 552. Poločas: 3:0. Čáslav: Havránek – Kotrba, Haniak, Mráz, Pravda – Jiroušek, Pokorný (63. Wolf), Skopalík, Hozda (85. Urban) - Strnad, Kocourek (76. Vošahlík). Olomouc: Doležal – Lošťák (75. Lukášek), Zlatohlavý, Kalvoda, Jakubovič – Dadák (46. Janeček), Ševela (46. Hanzel), Toporčák, Spáčil – Korčian, Vodák.