Nejdříve bych se vrátil k nevydařenému poháru ČMFS. V přípravě jste ani jednou neprohráli a pak přijde zápas s Meteorem Praha, ve kterém o něco jde a Čáslav v něm selže. Jak si to vysvětlujete?
Čáslav v utkání selhala, protože v utkání nevyužila možnosti, které měla. V Závěru už jsme měli vést minimálně o dva góly. Rozhodčí nám tam také podle záznamu neuznal regulérní gól, ale to už teď není podstatné, to co podstatné je, tak je to, že jsme v závěru zápasu nebyli ukáznění a museli jsme tak dohrávat o deseti a tím jsme o vedení přišli. Penalty už jsou pak loterie, ve kterých jsme my nebyli těmi šťastnými.

Jak vás poslouchám, tak si vyřazením příliš hlavu nelámete…
V žádném případě. Je to odraz reálné situace. Mužstvo se v podstatě v této fázi stále tvoří. Tohle fotbal přináší. O konečném vypadnutí vlastně rozhodla poslední akce utkání.

V pohárovém utkání byl vyloučen David Fikejz, který se nesmyslně ohnal po protihráči. Vy jste se nechal slyšet, že tento hráč si ponese osobní trest. Můžete Fikejzův zkrat malinko popsat a říci jaký trest si ponese?
Poslední hráč soupeře srazil Fikejze, který by pak už sám pronikal na bránu. Následně vzplály emoce a Fikejz se ještě vleže ohnal po protihráči. Oni měli být v deseti lidech a ne my. I když byl spíše obětí než viníkem, tak si přesto za vyloučení ponese následky. Máme v kabině nějaký interní sazebník, kde se na tyto věci pamatuje a bude mít tedy nějaký finanční postih.

V utkání s Meteorem jste dvakrát vedli, ale soupeř dokázal vždy poměrně rychle srovnat, zvláště pak po vaší první brance, kdy vyrovnal po necelých třech minutách hry. To trápilo Čáslav jak na jaře, tak i v samotné přípravě. Kde hledat příčinu?
Neznám až tolik historii zápasů Čáslavi na jaře, ale máte pravdu, že i v přípravě se nám to proti Spartě B stalo, kdy jsme šli dvakrát do vedení a během třech minut bylo vždy srovnáno. Nedokážu na to přesně odpovědět, zda je to náhoda nebo nějaký syndrom tohoto mužstva. Stalo se to, a kdyby to dále pokračovalo, tak by to pro nás moc dobré nebylo.

Manažer Zenitu Martin Svoboda se nechal slyšet, že do týmu stále hledá posily a to do útoku a do středu zálohy. Platí to stále nebo už někdo nový přišel?
Zatím není nic mimořádného a nikdo nový není. Situace je zatím taková, že se spíše dodělávají registrace hráčů, které jsme doposud sehnali.

Jaké máte plány do jarní části? Co by pro vás bylo úspěchem a co už budete brát jako neúspěch?
Plány máme takové, že v II. lize bychom určitě nechtěli hrát o záchranu, to není příliš příjemné. Rád bych, aby Čáslav měla slušný herní projev a abychom hráli slušný fotbal.

Jak jste tedy spokojený s přípravou?
S přípravou jsem nespokojený. Fotbal je o tom, že člověk by měl být vždycky nespokojený, protože může být i lépe. Hráli jsme pouze dva zápasy s ligisty. Ty se nám povedly a zbytek zápasů už jsem bral jako povinnost. Výsledky asi byly takové, jaké měly být. Zápasy byly lepší, ale i horší. Byly to utkání, ve kterých jsme zkoušely posily, a proto vznikaly rozdílné výsledky.

A teď z jiného soudku. Máte za sebou přípravu a zítra vás čeká první mistrovský zápas, takže se dá říci, že už začíná tuhý boj. Co si tedy od zápasu s Třincem slibujete?
Čeká nás určitě náročné utkání. Každý zápas je náročný a to zejména venku a zejména na Moravě. Jedeme tak samozřejmě uspět. Třinec je v zápase určitě favoritem, a když jsem se podíval na kurzy v sázkových kancelářích, tak je podle nich favoritem určitě hodně velkým. Třinec hrál na jaře velmi dobrý fotbal a před sezonou ještě posílil. Je to silné mužstvo, které má silné hráče, takže nás čeká hodně těžké a náročné utkání. Budeme se snažit utrhnout bodů co nejvíc a budeme se snažit Třinec potrápit.

Začínáte zápasem venku a pak hrajete dvakrát doma. Je to pro vás výhodou nebo naopak nevýhodou?
Musí se hrát s každým a zase tolik jsem o tom neuvažoval. Pokud venku uspějeme, tak to bude určitě dobrý. Pokud to tam tedy zvládneme, tak to bude výhoda, ale zase pokud neuspějeme, tak to bude zase nevýhoda.

Základní sestavu do utkání už asi připravenou máte, mohl by jste ji čtenářům přiblížit nebo si ji zatím necháte pro sebe?
Víte, že ji zatím ani neznám. Musím zatím počkat na další jednání kolem přestupů a také na zdravotní hlediska některých hráčů.

Na co se mohou čáslavští fandové od Miroslava Koubka těšit. Jste vyznavačem ofenzivního způsobu hry nebo spíše preferujete zabezpečenou obranu s rychlými brejky?
Když jsem dělal v Kladně a šli jsme do první ligy, tak jsme nastříleli nejvíce gólů a byli jsme tedy mužstvem nejspíše ofenzivním, ale je to o tom, jaké mám k dispozici hráče. S čáslavským mužstvem spíše budeme hrát na rychlé protiútoky ze zabezpečené obrany.

V loňské sezoně nosil pásku na pravé paži Tomáš Haniak. Bude to tak i teď?
Těsně před soutěží proběhla volba v kabině, kde došlo ke změně. Těsným poměrem vyhrál v tajné volbě mezi hráči Peter Mráz a Tomáš Haniak bude jeho zástupcem.

Který hráč bude podle vás špílmachrem týmu?
Měl by to být většinou hráč, který hraje s desítkou uprostřed pole a u nás by to měl být tedy podle mě Michal Dian.