O výhře hostů rozhodl čtyři minuty před koncem útočník Strnad, který vůbec první střelecký pokus hostů proměnil v zisk tří bodů. Třinečtí se po zápase zlobili i na sudího Adámka, který v prvním poločase kvůli údajnému faulu na brankáře Švengera neuznal gól Doubkovi. Po změně stran zase hostujícího gólmana nevyloučil za hraní rukou mimo pokutové území.

„Osmdesát pět minut kontrolujeme zápas, neproměníme pět šancí. Pak přijde dvouminutový chaos a dostaneme gól. Prohráli jsme kvůli naší blbosti,“ nebral si servítky kapitán Třince Jaroslav Chlebek. Stejného názoru byl i trenér Třince Miroslav Kouřil. „Fotbal je někdy krutý a my jsme se s Čáslaví o tom přesvědčili. Soupeř z minima vytěžil maximum. Prohráli jsme naši vinou, v koncovce jsme byli naprosto neschopní,“ dodal Kouřil.

V kabině Čáslavi bylo pochopitelně veselo. „Takticky plán nám vyšel na sto procent. V takovém vedru jsem ani nepočítal, že by to mí svěřenci mohli proti tak silnému a ambicióznímu týmu vítězně zvládnout. V závěru se na nás ale usmálo dokonce štěstí a vezeme domů tři body. Tak už to ale někdy ve fotbale chodí, jeden se raduje a druhý smutní,“ poznamenal kouč Čáslavi Miroslav Koubek.

Co k tomu říct? Známé usloví říká, že fotbal nemá logiku. Táto stará pravda se dnes potvrdila. Třinec byl aktivnější, vytvořil si solidní šance, ovšem střelecká impotence je připravila o body. Čáslav z ojedinělé akce rozhodla zápas. Hosté však zaslouží pochvalu za takticky vyspělý výkon.

Třinec - Čáslav 0:1 (0:0)

Branka: 86. Strnad. Rozhodčí: Adámek - Čecháček, Lakomý. ŽK: Szmek - Strnad. Diváci: 1418. Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Hupka, Martinčík - Malíř, Ďurica (83. Szmek), Šalamoun (65. Grim), Eismann (65.Joukl) - Doubek, Veselý. Čáslav: Švenger - Haniak, Mráz, Kotrba, Brezinský - Špidlen, Brunclík, Urban (65. Wolf), Filip - Dolejš, Strnad.