Hlavní trenér Hradce Králové Oldřich Machala se ještě jednou ohlédl za domácím utkáním se Sokolovem, přiblížil nám, co se v týdnu dělo v kabině a co očekává od utkání v Čáslavi.

Strávil jste již domácí porážku se Sokolovem?

Tak za prvé se musím všem našim fanouškům omluvit za tak ostudný výkon, protože to byl náš nejhorší výkon. Vůbec jsem si to nedokázal vybavit, proč jsme hráli takovým způsobem a proč jsme takto prohráli. Takže znova velká omluva fanouškům.

Ředitel klubu nastínil, že proběhli pohovory s hráči. Změnil se v týdnu tréninkový program?

Program se změnil, protože v úterý vždy míváme volno. Volno nyní nebylo, trénovali jsme celý týden. Samozřejmě s hráči proběhli důkladné pohovory. Já doufám, že to dopadne na úrodnou půdu.

V neděli byl ze hřiště odnesen zraněný Pacák. Jaký je jeho stav a jaký je celkový zdravotní stav všech hráčů?

Ondra zatím pouze vyklusává. Zatím mu jeho zdravotní stav nedovoluje, aby v nedělním utkání nastoupil. Ale uvidíme, do zápasu máme ještě tři dny. Jinak všichni jsou po zdravotní stránce v pořádku.

Nyní se připravujete na utkání s Čáslaví, která je v prozatimní tabulce na postupovém, druhém místě a my na ni ztrácíme 7. bodů.

Víme, že Čáslav začala soutěž velmi dobře, mají 20 bodů a hrají v klidu a v pohodě. My víme, co budou hrát a samozřejmě se na to důkladně připravíme.

Budou nějaké změny v kádru?

Určitě. Po domácím ostudném výkonu nějaké změny přijít musí!

Zatipujete si výsledek, jak to v neděli dopadne?

Nechci tipovat. Nerad tipuji! My musíme svůj přístup změnit a hrát, tak jako minulý týden na HFK Olomouc a jako v předešlých utkáních venku. Pokud k tomu takto přistoupíme, tak máme i šanci v Čáslavi uspět.

Čáslav je od Hradce, co by kamenem dohodil. Jak byste naše fanoušky nalákal na utkání venku?

Již jsem o tom mluvil. Chceme odčinit náš nepovedený výkon proti Sokolovu a byl bych rád, kdyby se hradečtí fanoušci přijeli na nás podívat a my je potěšili dobrým a kvalitním výkonem a doufám, že si odvezeme i nějaké body.

Zdroj: www.fchk.cz