Svěřenci trenéra Güntera Bittengela přitom získali v úvodních pěti kolech jen dva body, v dalších jedenácti se ale prezentovali mimořádnou bilancí 8 výher – 3 remízy – 0 proher.

„Odehráli jsme spoustu zápasů bez inkasované branky, to byl základ úspěšných výsledků,“ sdělil kapitán Dukly Jiří Novotný. Včera to ale tak docela neplatilo.

Dukla nastoupila již s uzdraveným dispečerem hry Gedeonem a jeho přítomnost ve středu zálohy byla znát. O vedoucí gól se však postarali již po deseti minutách hry jiní zkušení borci ve vínovém dresu. Zelenka přistrčil míč Kolomazníkovi a ten zdálky překvapil náhradního čáslavského gólmana Ehrenbergera, jenž zastoupil zraněného reprezentanta Švengera.

„Balón před ním zaplaval, takové góly vidíme i v Lize mistrů,“ omlouval Ehrenbergera čáslavský trenér Miroslav Koubek.

Krátce nato Dian obdobně prověřil domácího gólmana Svobodu, dobíhající Strnad však v té chvíli nepotvrdil, že je nejlepším střelcem II. ligy. Před poločasem se ještě Svoboda blýskl skvělým reflexem při střele čáslavského stopera Filipa, pět minut po změně stran už ale nedokázal zacelit děravou obranu Dukly a pustil za svá záda střelu Brunclíka.

Nerozhodný stav vydržel, podobně jako v první půli, jen osm minut. Při jednom z útoků Dukly obrana hostů chybovala, k míči se prodral všudypřítomný Kolomazník a Duklu poslal podruhé do vedení, tentokrát už šlo ale o vítěznou trefu. Byl to pátý podzimní zásah bývalého reprezentanta. Zvýšit mohl čtvrt hodiny před koncem ještě Malý, jeho střelu do opuštěné čáslavské branky ale vyrazil kapitán Mráz.

Tři minuty před koncem dostal šanci vyrovnat na 2:2 Strnad, z trestného kopu ale poslal míč pánubohu do oken a vzápětí byl za hrubý faul na jednoho z hráčů Dukly vyloučen.

„Mrzí mě, že venku nesbíráme body tak, jako doma. Přesto jsme odehráli s Duklou úžasný zápas v prvoligovém tempu,“ dodal Koubek.

„Výsledek 2:1 nás posunuje do hry o postup do první ligy. Pokud k tomu budou podmínky, porveme se o něj,“ dodal šéf Dukly Martin Lafek.

Dukla Praha – Zenit Čáslav 2:1 (1:0)

Branky: 10. a 50. Kolomazník – 50. Brunclík. Rozhodčí: R. Hrubeš – Lhoták, Ubias. ŽK: Malý – Dohnálek, Špidlen. ČK: 90. Strnad (Čáslav). Diváci: 1535. Dukla Praha: Svoboda – Mikula, Vorel, Novotný, Šmíd (81. Palša) – Gedeon – Malý, Hanus (60. Balát), Kolomazník (87. Kulvajt), Svatonský – Zelenka. Čáslav: Ehrenberger – Kotrba (87. Dolejš), Mráz, Filip, Špidlen – Brunclík, Prášil – Dohnálek, Dian, Fikejz (84. Nulíček) – Strnad.