První poločas byl taktickou bitvou. Domácí Čáslav bránila a jednoduchou hrou se snažila o rychlé protiútoky. Boleslavští měli míč více na svých kopačkách, ovšem do vyložené šance se nedostali. Nebezpečné situace tak byly pouze tři – centr Rýdla proletěl celým vápnem a hostující útočník na něj nedosáhl a na druhé straně nejprve Vojtíšek netrefil levačkou opuštěnou bránu a později těsně vedle hlavičkoval po trestném kopu Špičák.

Druhá půle byla na brankové situace bohatší. Hostům nejprve nebyl uznán gól kvůli faulu na Semráda. Poté mířil dvakrát vedle Synek. Na druhé straně Vojtíšek ve slibné pozici volil kličku místo střely a Císařova bomba z voleje šla nad. Rozhodnutí tak přišlo těsně před koncem. V 81. min. vhazovali hosté dlouhý aut, míč se snažil odhlavičkovat Růžička a bohužel ho obloukem poslal za záda Kavánka. Zdrcení domácí inkasovali o chvíli později ještě jednou. Bombou z dvaceti metrů se nechytatelně trefil Synek – 2:0.

Trenér staršího dorostu Čáslavi Václav Vondra. „Za výkon by si kluci ten bod zasloužili. Soupeř přivezl hráče, kteří hrají ČFL dospělých, reprezentují a my nakonec prohrajeme vlastním gólem pár minut před koncem. Samozřejmě, že Boleslav měla převahu a i více šancí. My jsme zvolili jednoduchou taktiku – precizně bránit, pokoušet se o rychlé protiútoky, případně se prosadit ze standartek. První půle byla v tomto směru výborná. Bolka měla jedinou šanci a my dvě. Ve druhé se hosté dostávali k zakončení častěji, ale už to vypadalo na remízu. Přes prohru musím kluky pochválit. Takticky odehráli výborný zápas. V sobotu nás čeká něco podobného – opět doma přivítáme druhý tým tabulky AFK Chrudim.“

Čáslav – Mladá Boleslav B 0:2 (0:0)

Branky: 81. vlastní, 85. Synek. Čáslav: Kavánek – Langr (85. Altmann), Votava, Růžička, Semrád – Parachin, Frejlach, Zadina, Hudec (65. Císař) – Špičák (70. Mlynka), Vojtíšek. Mladá Boleslav B: Stuchlý – Vorasický, Štěpánek, Zbrožek, Rýdl, Honc, Tvaroha, Kučera, Dudka, Volf, Synek. Střídali Seláček, Dragoun a Rozenkranz.

Zdroj: Václav Vondra