Už ve druhé minutě utkání se domácí mohli dostat do vedení. Na vysoký centr si naskočil Strnad, který svoji hlavou nasměroval míč pouze do břevna a dorážka Brunclíka, která směřovala mezi tři tyče, postrádala potřebný důraz. Pátá minuta přinesla stand. situaci Zenitu. Dian se postavil k míči a přiťukl ho Mrázovi, ten svůj dalekonosný pokus poslal o pár centimetrů vedle levé tyče. Jak se dostat do rychlého brejku ukázala Čáslav o pár minut později. Na půli hřiště rychle rozehrál na Dolejše Bednář, ale domácí rychlík hledal před brankářem ještě lépe postavené spoluhráče, ale bohužel pro domácí žádného nenašel. Fulnek ohrozil bránu Zenitu za první poločas jen jednou. V 16. min vypálil z pětadvaceti metrů Lukaštík, ale Švenger se zaskočit nenechal a míč si v poklidu stáhl. Zenit dál ovládal hru a jeho chuť hrát byla po půlhodině hry hodně znát. Dopředu to šlo, ale v zakončení už to bylo slabší. Diváky o tom přesvědčil v 36. min Brunclík a o pět minut později Dian.

Vstup do druhého poločasu vyšel Čáslavi skvěle. Strnad vybojoval trestný kop na hranici šestnáctky a Michal Dian se z něj nemýlil. První jeho pokus rozhodčí ještě neuznal, protože měl středopolař údajně kopat na píšťalku, ale druhý kop poslal na brankářovu stranu a míč odražený o pravou tyč skončil v síti – 1:0. Mezi střelce se mohl zapsat i Brezinský po centru Bednáře, ale jeho hlavička skončila nad břevnem Pospěchovi brány. Fulnečtí se dostali do zakončení až v 71. minutě. Pavlík zatáhl míč po levé lajně, nacentroval před bránu na Lukaštíka, který z těžké pozice pálil nepřesně. Krásný fotbalový moment přinesla 79. minuta. Trestný kop z dvaceti metrů zatočil Strnad přesně do pravé šibenice a dotáhl se tak opět na čelo druholigových střelců s šesti přesnými zásahy – 2:0. V závěru se snažil Fulnek výsledek korigovat, ale ani jedna akce od něj příliš povedená nabyla.

„Vstup do zápasu byl z naší strany solidní, ale postupem času nám tam začaly váznout některé věci, které jsme si museli o poločasu vysvětlit. Ve druhém poločase jsme chtěli náš tlak vystupňovat, chtěli jsme přidat v našem nasazení, což se povedlo,“ řekl trenér Čáslavi Miroslav Koubek. „Bylo to vítězství vydřené, vybojované. Utkání, ve kterém rozhodly standartky. My jsme si vítězství zasloužili a prostě jsme si pro něj došli,“ radoval se spokojený trenér, který ještě v závěru poděkoval Fulneku, ze jeho vstřícný nedělní krok – odložit utkání. „Postoj soupeře se mi velmi líbil a ještě teď jsem z něj pořád nadšený.“

„Myslím si, že utkání začalo, tak, jak jsme předpokládali. Čáslav měla díky věcem, které se jí přihodily dvojnásobnou motivaci a tím bych i rád zraněným hráčům popřál brzké uzdravení,“ ukázal svou lidskou tvář trenér Fulneku Václav Daněk a vrátil se k hodnocení: „Prvních patnáct minut jsme byli silně pod tlakem a až posléze se hra trochu vyrovnala,“ pátral v paměti nad prvním poločasem kouč. „Rozhodly dvě standardní situace, dva trestné kopy, o kterých se raději nechci bavit. Nechci panu Károlyimu přispívat,“ narážel na výkon hlavního sudí trenér.

Čáslav – Fulnek 2:0 (0:0)

Branky: 56. Dian, 79. Strnad. Rozhodčí: Jílek – Novák, Moudrý. ŽK: 4/2 (Špidlen, Mráz, Strnad, Prášil – Pavlík, Krása). Diváci: 554. Čáslav: Švenger – Kotrba, Mráz, Brezinský, Špidlen – Dolejš, Dian (85. Filip), Prášil, Brunclík, Fikejz (64. Bednář) – Strnad (90. Nulíček). Fulnek: Pospěch – Jindříšek, Švec, Krása, Sedlák – Huvar (72. Vyskočil), Pavlík, Lukaštík (83. Traxl), Koštuřík, Vajda – Schulmeister (72. Janoviak).