Po zmíněném zápase poslal tupadelský kouč Remeš sudímu zprávu přes telefon, aby zanechal pískání a aby nejezdil na zápasy do Tupadel, kde mu údajně domácí klub nemůže kvůli jeho rozhodování zajistit jeho bezpečnost. Rozhodčí Volenec poskytl změní zprávy komisi rozhodčích a také ji požádal, aby na utkání Tupadel nebyl kvůli své bezpečnosti delegován.

Komise se proti jednání kouče Tupadel ohradila. „KRD se zásadně vyhrazuje proti vyjádření takového znění, kde v zásadě oddíl odmítá plnit jednu ze zásadních povinností pořadatelské služby vůči rozhodčím a nehodlá dopustit, aby k takové situaci v budoucnu došlo,“ stojí v zápise příslušné komise. Ta se po projednání rozhodla předat trenéra Remeše k disciplinárnímu řízení.

K celé situaci se vyjádřil předseda klubu Star Tupadly Karel Mikeš. „Celou věc budeme na nejbližší schůzi řešit. Každopádně jsme si naprosto vědomi toho, že v domácích zápasech je naší povinností zajistit základní povinnosti, které nám vyplývají ze soutěžního řádu,“ uvedl šéf klubu.

Komise dále rozhodla, že všichni sudí budou muset po zápase informovat o nastalých mimořádných událostech před, během a po utkání. Především půjde o vyloučení hráčů, nedohrané nebo nezahájené zápasy, inzultace. Vše proběhne prostřednictvím skupiny na WhatsApp.

Zajímavostí je dále fakt, že komise rozhodčích se rozhodla vyhlásit soutěž o tři nejlepší okresní rozhodčí za probíhající ročník. K vyhlášení výsledků dojde na letním semináři před začátkem dalšího soutěžního ročníku.