Zenit Čáslav – Sezimovo Ústí 1:1 (1:1)

Spartak začal lépe. V 5. minutě si naskočil na rohový kop Kočího útočník Mach a balon prolétl těsně nad domácím břevnem. Vzápětí utekl domácí obraně Simr a oheň na střeše uhasil včasným vyběhnutím Bárta. Radost však vypukla na straně Čáslavi v 9. minutě: Kopic nabil na vápno Kunáškovi a ten skákavou střelou potvrdil roli čáslavského střelce – 1:0. Ve 23. minutě mohl Kunášek zvýšit na 2:0, když se k němu odrazil balon a on ho pohotově levačkou poslal na bránu, míč však olízl tyčku z vnější strany.

Po půlhodině hry zaměstnal domácího brankáře z trestného kopu Kočí, Bárta však v pádu míč vyboxoval. V závěru první půle byli Čáslavští až moc pasivní a zákonitě inkasovali: Ve 40. minutě se uvolnil ve vápně Mach a jeho střílenou přihrávku si srazil do vlastní brány Prášil – 1:1.

Zenit byl od úvodu druhé půle aktivnější. Do šance se cpal Racko i Kopic, ale na poslední chvíli je zastavila obrana Spartaku. V 59. minutě hlavičkoval Kunášek po rohu Prášila a Doležal měl co dělat, aby míč vyrazil. Následný centr vypálil z voleje Šisler, Doležal vyrazil balon k nohám Ptáčka, ale jeho radost po vstřelené brance zastavil praporek pomezního.

V 62. minutě si vysloužil nominaci do televizního spotu „borec na konec“ hostující Simr, který v klidu a nikým neatakován dorážel z malého vápna střelu Kočího do prázdné brány, ale trefil tyč! Stoper Zenitu Haniak pak vyčinil pomeznímu sudímu, že neodmával ofsajd. O pět minut později trefil dobře skákavý balon čáslavský Šisler, jenže Doležal jeho ránu tygřím skokem vytáhl. V tu chvíli se hrál otevřený fotbal. Zleva postupoval sám na bránu Zenitu Jasanský, překonal Bártu, ovšem míč vykopl téměř z brankové čáry Haniak.

73. minuta přinesla další šanci domácích. Ptáček vyvezl balon, Kunášek se vlevo uvolnil a jeho prudký centr po brankové čáře netrefil Kopic. Tři minuty nato se už diváci zvedali ze sedaček po voleji Šislera, ale ani tato střela za zády Doležala neskončila. Neutekla ani minuta a tváří v tvář Bártovi zůstal v domácí šestnáctce Simr, ale jeho koncert zahozených šancí pokračoval. Přestřelil!

V závěru už si žádný tým šanci nevytvořil a rozhodčí ukončil utkání přesně v 90. minutě. Nic nenastavil ani za šest střídání…

Ohlasy trenérů zde.
Branky: 9. Kunášek – 40. vlastní (Prášil). Rozhodčí: Jílek – Mencl, Koval. Bez karet. Diváci: 552.

Čáslav: Bárta – Kotrba, Haniak, Ptáček, Růžička – Bartl (70. Štětina), Šisler, Prášil, Racko (57. Fikejz) – Kunášek, Kopic (88. Dragoun). Trenér Pavel Malura. Sezimovo Ústí: Doležal – Rožboud (82. Novák), Macháček, Nesvadba, Čupr – Javorek – Kočí (63. Barteska), Simr, Horka, Jasanský – Mach (87. Vaněček). Trenér Luboš Zákostelský.