AFK Chrudim – Zenit Čáslav 0:1 (0:0)

Ve 4. minutě utkání byli pár centimetrů od gólu domácí. Centr Vágnera hlavičkoval Adámek a míč o kousek minul Bártovu tyč. O sedm minut později poslal domácí Holub na zteč Vágnera, tomu sebral míč časným vyběhnutím Bárta. Pak však přebrala taktovku hry Čáslav, ale dlouho se nemohla dostat k ohrožení domácí brány.

Až ve 25. minutě se Bártlův roh odrazil k Ptáčkovi, který zkoušel lobovat brankáře střelou přes hlavu, ale Mrázek míč chytil. O minutu později poslal Šisler mezi domácí beky útočníka Brožíka, tomu však tváří v tvář brankáři ukopl míč obránce. Hezkou akci předvedli i Chrudimští: Vágner na vápně posunul míč patou na Adámka, tomu se však přehození Bárty nepovedlo. Ani jeden z týmů už ale do poločasu neskóroval.

Ve druhé půli jako první ohrozil domácí branku Racko, ale střela neměla gólové parametry. V 54. minutě se vydal na výlet levý obránce Chrudimi Adámek, dostal se až před Bártu, ale jeho lob skočil vedle branky. O minutu později se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš a skóre utkání otevřel po deseti minutách na hřišti Kopic – 0:1.

Vyrovnání mohlo přijít za dvě minuty, to by ale musel Kroutil lépe usměrnit centr Kopeckého. V 60. minutě dostal nalitý balon čáslavský Šisler a jeho tvrdá rána prosvištěla těsně kolem šibenice Mrázkovy brány. V 74. minutě napálil odražený míč Kunášek, ale brankář Mrázek neměl problém míč vyrazit. O pět minut později vyhrál hlavičkový souboj Fikejz, Kopic poslal do vyložené šance Racka, jenže jeho střelu zablokoval obránce.

V závěru utkání už Zenit podržel balon, domácí k vyrovnání nepustil a postoupil do 2. kola Ondrášovka cupu.

Ve 2. kole Čáslavští pojedou do Letohradu, který v prvním kole porazil doma Náchod. Stanovený termín utkání je 1. září od 17 hod.

Komentář trenéra Pavla Malury naleznete zde.
Branka: 55. Kopic. Rozhodčí: Královec – Filípek, Moláček. ŽK: Radouš (AFK). Diváci: 150.

Chrudim: Mrázek – Luptovský, Radouš, Merkl, Adámek – Kopecký, Vladyka, Mastík (72. Malinský), Vágner – Holub (68. Vodrážka), Kroutil (80. Klíma). Trenér Pavel Jirousek. Čáslav: Bárta – Kotrba, Haniak, Ptáček, Růžička – Bártl (81. Breite), Štětina (46. Kopic), Šisler, Kunášek – Brožík (63. Fikejz), Racko. Trenér Pavel Malura.