Trenér Kutné Hory Radek Kulhánek neskrýval rozhořčení: „Obrovský propadák a ukázka nedisciplinovanosti a nesoudržnosti celého týmu. Dokud se hráči nesrovnají, nebudou fungovat tak, jak by měli, a každý si bude hrát na svém písečku, tak to nebude nikdy fungovat. Hráči si nesmí dělat, co chtějí, ale musí plnit to, co mají."

Trenér si nebral servítky a příčiny porážky dokonce pojmenoval. „Pokud se nesrovnají hráči typu Franc, který se nevěnuje hře a neustále chce žvanit, tak to nepůjde. Navíc je to asistent trenéra a je příkladem toho, jak vše rozhádat ve chvíli, kdy jsme v největším tlaku, a následně zápas prohrajeme. Dohadovat se s rozhodčími a pak zápas prohrát, je vrchol nedisciplinovanosti. To já nemůžu akceptovat," zlobil se trenér Kutné Hory.

Přitom Sparta brzy vedla 1:0 po trefě Cimra. „Vedli jsme jedna-nula, ale pak přišla další velká chyba. Šindelář neposunul míč do strany a zbytečně dělal kličky ve středu hřiště, ztratil balon, přišla přihrávka do otevřené obrany a vyrovnání. O přestávce jsme si promluvili a druhou půli jsme začali dobře," líčil Radek Kulhánek a pokračoval: „Měli jsme tutové šance. V největším tlaku přišla dvě špatná písknutí rozhodčího a pro naše hráče jde o největší problém. Nejvíce nedisciplinovaný byl Regner s Francem a pak se k nim přidal i Vocel. Všichni by se chtěli vybavovat s rozhodčím a říkat mu, jak to má pískat. Z toho pramenil druhý gól, kdy se hráč obtočil ve vápně kolem France a přihrál na zadní tyč, kde domácí fotbalista vstřelil druhý gól. My jsme další šance neproměnili a domácí si výsledek pohlídali."

Na rozlučku pak trenér ani nedorazil: „Jsem zklamaný. Pokud nebudou chtít hráči hrát a budou hledat na hřišti něco jiného, než je hra, tak ten zápas nikdy nedotáhneme tak, jak bychom chtěli. Měli jsme vyhrát. Měli bychom čtyřiadvacet bodů. Místo toho spodek tabulky vyhrál a na jaře budeme mít velké starosti."

Kratonohy – Kutná Hora 2:1 (1:1)Branky: 40. Klátil, 74. Michek - 23. Cimr. Rozhodčí: Fojtík - Starý, Kotyza. ŽK: Jiroutek, Kejmar, Tulach - Regner, Šindelář, Skokan. Diváci: 100.

Kratonohy: Mačí - Tulach, Němeček, Hrůša, Kejmar, Jilemnický (91. Čihař), Jiroutek, Čada, Pago (63. Michek), Klátil, Jošt (89. Pražák). Trenér Václav Pišta.

Kutá Hora: Ptáček - Skokan, Franc, Regner, Nekvinda - Kulhánek (55. Peterka), Šindelář - Vácha, Vocel, Šesták, Cimr. Trenér Radek Kulhánek.