Brandýs n. L. B – Kutná Hora 4:1 (0:0)

„V tomto utkání jsme ani body získat nemohli. Tam byly karty rozdané už před zápasem,“ konstatoval trenér Kutné Hory Radim Truksa a navázal: „Celkem jsme dostali asi šest žlutých karet a jednu červenou. Tu dostal Jakub Vančura za dvě žluté. Kopaly se dvě penalty. Proto byl pro nás zápas hodně těžký a jsem rád, že jsme dohráli pouze s jedním vyloučením.“

Přitom první půle byla bez branek. „První poločas si nás rozhodčí chytře připravoval žlutými kartami. Druhý poločas přišla už v 50. minutě červená karta. Pak hned penalta. My jsme snížili na jedna dva, když nás jednou pustili do vápna, vystřelili jsme a Martin Šváb dal gól,“ popisoval zápas Radim Truksa.

Nešlo o nic jiného, než že se domácí potřebují zachránit. „Brandýs potřebuje body, protože je namočený v sestupovém pásmu. Podle toho se utkání vyvíjelo,“ uvedl příčiny porážky Truksa. Může nějak přerušení vítězné série zacloumat s týmem? „Doufám, že ne. V neděli máme doma Poděbrady, tak věřím, že znovu navážeme na vítěznou sérii před Brandýsem. Tenhle zápas už je za námi,“ dodal kouč Sparty.

Do zápasu nenastoupil Jiří Luňáček. „Luňáček má natažený sval, snad už v neděli bude,“ vysvětlil Truksa.

Branky: 65. M. Šváb. 50. Jak. Vančura (KH). Kutná Hora: Vavřina – Skokan, Tomíšek, Doležal (80. Rumpli), Linhart – Klička – M. Šváb, P. Růžička, J. Vančura, Kozel (67. Kratochvíl) – Čálek (67. Vodička). Trenér Radim Truksa.