Malešov – Kutná Hora B 1:0 (0:0)

Úvod utkání zastihl lépe Spartu B, ale pořádnou šanci si vytvořil až v 17. minutě Kozel, jehož dobře kopnutý trestný kop vytáhl nad břevno Táborský. Kozel to zkoušel i ve 22. minutě po centru Frejlacha, ale z voleje branku soupeře minul. První poločas tedy branku nepřinesl.

Podle kutnohorského trenéra Františka Onderky měli hosté v první půli vstřelit alespoň jeden gól: „V prvním poločase jsme měli rozhodnout a byl klid. Hlavně hned v první minutě měl zakončovat do brány Vodička a chvíli na to i Bobeš Pospíšil. Dva nula a bylo by po zápase."

„Chtěli jsme hrát ze zadu, abychom neudělali chybu," říkal k první půli domácí trenér Jiří Škramovský a pokračoval: „Věděli jsme, že Kutná Hora má zkušené hráče jako Frejlacha nebo Vodičku. Čekali jsme na jednu chybičku a nabídnutou šanci jsme využili."

Po přestávce se Malešov více vytáhl z obranného valu a zahrozil: V samostatném úniku se ocitl Zoufalý, jenže v zakončení jako by se zalekl. Ještě před touto šancí poslal trenér Škramovský na hřiště Roberta Menšíka a tento tah byl, jak se později ukázalo, klíčový. V 63. minutě totiž špatně rozehrál balon obránce Melezínek, Menšík míč zatáhl a odcentroval ho do vápna, kde balon z voleje poslal do brány David Klečák – 1:0.

Menšík prý šel na hřiště s tím, aby dal gól. Místo toho na něj nahrál. „Šel na hřiště s tím, aby dal branku. Stejně jako Jakub Kalfiřt," upozornil Škramovský, „Máme takové hráče, které neustále točíme. Jednou hraje Kalfiřt, podruhé Kalányos a potřetí Robert Menšík. Chci, aby si všichni zahráli. Minulý týden zahrál parádně na předstoperovi Vokoun, dneska zase Koubek. Hráči si zaslouží prostřídat."

Co řekl Onderka hráčům po zápase? „Ani jsem nemluvil. Ještě si to řekneme v pátek na tréninku," říkal zklamaně a hledal příčiny porážky: „Příčiny si musíme rozebrat v kabině. Domácí bojovali. Nechtěli ani hrát fotbal. Melezínek udělal katastrofální chybu. To se nesmí stát ani v okresním přeboru. Rázem jsme zápas ztratili."

Škramovský po zápase neskrýval obrovskou radost: „Je to pro nás cenné vítězství. Utkání bylo oboustranně kvalitní a korektní. Máme ohromnou radost, protože se nám tři zápasy nedařilo. Hráči konečně splnili, co po nich chceme. Takhle kdybychom hráli každý zápas, tak bychom neměli problém hrát o první flek. Gratuluji všem hráčům nejen na hřišti, ale i na lavičce, protože nás bylo dost a to je důležité." Malešov středeční výhrou zamíchal kartami v boji o titul. „Přesto si myslím, že vyhraje Kutná Hora B," předpovídal kouč Malešova.

Kutná Hora B si zkomplikovala cestu za postupem. „Zůstává to stejně těžké jako na začátku jara. Hrajeme vyrovnané partie s týmy z popředí tabulky, ale většinou zápas rozhodnou naše katastrofální chyby. Stále však máme náskok a máme vše ve svých rukách. Jdeme dál a zkusíme teď vše vyhrát," říkal optimisticky Onderka.

StatistikyBranka: 63. D. Klečák. Rozhodčí: Melichar – Bekešský, Lev. ŽK: Nekola, D. Klečák, J. Rejthárek, Poklop – O. Černý. Diváci: 80. Malešov: Táborský – Krásenský, Barenčík, Koubek, Poklop – Nekola, J. Rejthárek, Zoufalý, Horyna (53. Kalfiřt) – D. Klečák, Kalányos (57. R. Menšík). Trenér Jiří Škramovský. Kutná Hora B: Korejtko – Hulman, M. Šváb, O. Černý, Melezínek – M. Frejlach, Krupička, P. Král (82. Procházka), Kozel – Vodička (68. Kopecký), B. Pospíšil (46. Lebeda). Trenér František Onderka.

Tupadly – Vrdy 4:2 (2:1)

Fotbalisté Tupadel se dostali do vedení po gólu Voj. Vondry, ale tři minuty poté vyrovnal z penalty Karel Truksa – 1:1. I tak do přestávky domácí vedli, když se trefil Ryšán. Ten samý hráč zvýšil v 78. minutě na 3:1 a definitivní rozhodnutí přišlo o dvě minuty později z kopačky Doležala. V 82. minutě sice ještě snížil na 2:4 Spěvák, ale na výhře Tupadel už to nic nezměnilo.

StatistikyBranky: 17. Voj. Vondra, 40. a 78. Ryšán, 80. Doležal – 20. pok. kop K. Truksa, 82. Spěvák. Rozhodčí: Uher, bez ČK. Diváci: 70. Tupadly: Potměšil – Semrád, Hošek, Hudec, Skála – Kruml, R. Krajíček, V. Vondra, O. Císař – Jiří Kavánek, Ryšán. Střídali: Doležal, Zahradník, Zajíc. Trenér Stanislav Krajíček. Vrdy: M. Doubek – Šolta, R. Truksa, Spěvák, Cakl – Vocl, Kříž, K. Truksa, Pleva – Miláček, D. Bajo ml. Střídali: Hronek, Hájek. Trenér Jiří Chadraba.

Aktuální tabulky naleznete zde!