Sparta Kutná Hora B - Slavoj Ratboř 2:2 (0:0)

„Mrzí mě jen výsledek. Soupeř nám vyrovnal v poslední minutě, tohle bychom si měli pohlídat," říkal po zápase trenér Kutné Hory B František Onderka.

„Jinak jsme sehráli na přípravu velmi dobré utkání. Před zápasem jsem musel v sestavě dost improvizovat, hlavně v obraně. Z různých důvodů nemohlo nastoupit šest hráčů plus ty, co jsou v přípravě v áčku. I tak hráči odvedli stoprocentní kolektivní výkon, jsem z toho utkání mile překvapen. Dělám to málokdy, ale dnes musím maximálně vyzdvihnout výkon Filipa Kopeckého, takhle jsem ho hrát ještě neviděl, byl suverénně nejlepší na hřišti," zdůraznil Onderka a pokračoval: „Doufám, že mu forma vydrží co nejdéle. Velkou radost mi dělá i Jarda Kratochvíl, který se vrací po dlouhé pauze, dnes odehrál první celý zápas, hrál výborně, ale asi bude celé soustředění na masáži!"

Ratboř tedy Kutnou Horu prověřila. „Jsem rád, že máme takové soupeře, byla to pro nás kvalitní příprava. V první půlce jsme měli dvě obrovské šance, Kočiš bohužel ani jednu nedal, hostům zase dvě tutovky vychytal Korejtko," říkal domácí trenér.

Ve druhé půli otevřel skóre nádhernou bombou z 25 metrů Procházka. Hosté po zaváhání obrany brzy vyrovnali, ale byl to opět Procházka, který tečoval přímý kop Krále, nařízený za malou domů hostí. Nakonec utkání skončilo remízou, když v posledních vteřinách Korejtko neudržel centr hostí a ti skórovali do prázdné branky.

„I tak jsem ale spokojen! Hráči si moc neodpočinou, neboť už v pondělí odjíždíme do Krkonoš na soustředění nabírat kondici a v sobotu navíc sehrajeme přátelské utkání s účastníkem I. B třídy Jánskými Lázněmi v Trutnově," řekl k programu mužstva František Onderka.

Statistiky

Branky K. Hory: 73. a 81. Procházka. Kutná Hora B: Korejtko - Kratochvíl, T. Pospíšil, Vlach (46. Procházka), Melezínek – Kopecký, Lebeda, Krupička (60. Štefl), Kočiš - Král, Rumpli (46. Brant). Trenér František Onderka. Příští zápas: Kutná Hora B – Kunčice (sobota 2. 3., 16 hod., KH).