„Hráli jsme proti velmi dobrému soupeři, který není náhodou v tabulce na druhém místě. Dobrovice dobře kombinovaly, což jsme se snažili elimininovat. V první půli se hosté dostali do jedné šance, kterou chytil David Šimon. Na druhou stranu měl velkou gólovku Jakub Vančura. První poločas jsme neodehráli špatně," říkal kutnohorský trenér Radim Truksa.

Druhý poločas už takový nebyl. „Soupeř nás zaskočil a hned měl tři nepříjemné závary po rohovém kopu, kdy jsme měli trochu štěstí. Poté se hra úplně vyrovnala a hrál se remízový zápas. Dobrovice ještě po jednom rohu nastřelily břevno. Z naší strany byl druhý poločas bez šancí," přiznal Truksa a pokračoval: „Už to vypadalo, že zápas skončí bez branek, jenže v devadesáté druhé minutě jsme netakticky zahráli autové vhazování na půlce soupeře a hosté šli do přečíslení dva na jednoho, čehož využili. Mrzí mě, že jsme zápas nedotáhli k remíze."

Kutná Hora – Dobrovice 0:1 (0:0)ŽK KH: Franc, Wolf. Kutná Hora: Šimon – Skokan, Tomíšek, Jeníček, Franc – Vácha (80. Kroutil), Urban, Vančura, Wolf – Antoš (89. Vodička), Schwarz. Trenér Radim Truksa.