Trenér Kutné Hory Libor Tichý mohl být s docházkou na prvním srazu velmi spokojený. V jeho kádru už také došlo k některým změnám. Lukáš Marek odešel do divizní Čáslavi, opačným směrem putoval Jan Strnad. Obránce Filip Čáp se vrátil do přípravy třetiligové kolínské Sparty. „Pokud by se v Kolíně neprosadil a nedostal do kádru, mohl by u nás pokračovat,“ nastínil kouč Tichý. Stávající kádr je ale doplněný o další fotbalisty. Nováčky v týmu Sparty jsou Milan Čáp z Čáslavi a Daniel Honc, který hrál naposledy za Sokoleč. V Libiši na podzim nastupoval Václav Čičatka. „K tomu se s námi zapojili naši dorostenci. Zatím je nás dost, pak se uvidí, jak to bude dál. Pracujeme ještě na dalším doplnění, na přestupovém trhu jsme aktivní,“ přidal kutnohorský kormidelník.

Z fotbalového utkání I.A třídy Býchory - Hlízov
Hlízov dotahuje příchod dvou borců, usiloval také o střelce Ramšáka. Neúspěšně

Jeho tým se bude připravovat na jarní část sezony třikrát týdně. Tréninky má v pondělí, ve středu a v pátek. A do toho přijde šest přípravných střetnutí. Jde vesměs o týmy hrající nejvyšší krajskou soutěž a divizi. „Šest utkání je dostačující na herní ladění,“ hlesl Tichý.

Jinak bude zimní příprava vlastně klasická. „Budeme trénovat doma, máme zde dobré podmínky. Půjde o fyzickou přípravu, chybět nebude třeba spinning. A v pátek bude herní trénink,“ prozradil trenér Sparty.

Ten se vydá se svým týmem také na soustředění do Jičína. Od 1. do 5. února se bude mužstvo připravovat tam. „Na soustředění to bude herní i kondiční zaměření. Ale už to bude více s balonem,“ uklidnil svěřence Libor Tichý.

Přípravné zápasy


21. ledna: Kutná Hora – Dobrovice (16 hodin hřiště Mladá Boleslav)
4. února: Kutná Hora – Jičín (10, Jičín)
10. února: Kutná Hora – Bohemia Poděbrady (19, Poděbrady)
18. února: Kutná Hora – Speřice (12, Humpolec)
25. února: Kutná Hora – Ždírec (16, Havlíčkův Brod)
4. března: Kutná Hora – Třemošnice (tráva KH nebo Třemošnice, bude upřesněno)