Kutná Hora – Chrudim 0:2 (0:1)

Pohárové utkání přineslo mnoho zajímavých momentů. Ve 13. minutě našel A. Schwarz před prázdnou bránou Vančuru, brankář Chrudimi Mrázek však předvedl fantastický zákrok a kutnohorskou šanci vychytal. V 39. minutě došlo k nedorozumění mezi Žďánským a obranou Kutné Hory, míč se dostal k Vladykovi, který pak už neměl problém trefit prázdnou branku – 0:1. O pár minut později ještě Vladyka našel Adámka, ten však z malého vápna minul.
Druhý poločas začal pro Kutnou Horu velmi špatně.

Místo toho, aby se pokusili domácí vyrovnat, inkasovali již ve 49. minutě druhou branku. Vladyka poslal pas na Vágnera, který nacentroval míč do vápna, kde našel Nadrchala, jenž přehodil Žďánského a zvýšil na 2:0. Kutná Hora se dostala do šance až v 73. minutě, když trestný kop Macha proletěl až k Francovi, toho ale hosté přetlačili a míč sebral brankář Mrázek. Minutu před koncem ještě Žďánský vychytal Hannicha, což byla poslední šance zápasu, a tak se domácí Kutná Hora rozloučila s Pohárem České pošty hned v prvním kole.

„Bylo to pohárové utkání, takže by se k němu mělo přistupovat se vší vážností, ale my to pojali jako jeden z našich dalších přípravných zápasů. Hráli jsme v sobotu v Hradci Králové, ve středu s juniorkou Hradce a dnes s Kutnou Horou, takže jsme měli v pár dnech tři utkání a do toho ještě těžké tréninky, což se na hráčích projevilo," řekl trenér Chrudimi Pavel Jirousek a pokračoval: „Nicméně únava nikoho neomlouvá. První poločas jsme byli hodně těžkopádní, ale myslím si, že jsme zápas, hlavně tedy v druhém poločase, v klidu dovedli do vítězného konce. Ale brejkové situace v závěru byly vodou na náš mlýn a měli bychom je proměňovat. Je to ale pořád dá se říci jen příprava a spoustu hráčů jsme tu neměli, takže jsme spokojeni s postupem."

„Věděli jsme, že máme proti sobě kvalitní mužstvo. Není divu, že hraje na nejvyšších příčkách v ČFL," zahájil po zápasové hodnocení trenér Kutné Hory Radim Truksa. Kutná Hora měla v prvním poločase šance, ale poté přišly chyby a s nimi i inkasovaná branka. „Myslím si, že v prvním poločase jsme byli Chrudimi vyrovnaným soupeřem. Za stavu 0:0 jsme měli šance, kdybychom je využili, tak se mohl zápas vyvíjet pro nás daleko lépe, než se pak vyvíjel. Udělali jsme dvě hrubé chyby po sobě a byl z toho první gól. Takový tým jako Chrudim si to proti nám pohlídá. My jsme si potom už mnoho šancí nevytvořili," popsal první poločas Truksa.

Chrudim si v druhém poločase zápas pohlídala. „Když přidala Chrudim na začátku druhé půle další branku, bylo prakticky rozhodnuto. Chrudim se poté soustředila na to, aby nedostala branku a její hráči chodili do rychlých brejků. A nakonec rozdíl ve skóre mohl být daleko větší, protože těch šancí do naší otevřené obrany měli dost a jen díky tomu, že je neproměnili nebo je vychytal Milan Žďánský, to skončilo jen 2:0," řekl k druhému poločasu Truksa a dodal: „Kluci mají za sebou těžké tréninky navíc několik zápasů, ale to nás neomlouvá, protože například ten první gól nebyl o fyzické kondici, ale o komunikaci mezi hráči a o nedohrávání soubojů. Chyby v obraně tam tedy jsou, ale budeme pracovat na tom, abychom je odstranili."

StatistikyBranky: 38. Vladyka, 49. Nadrchal. Rozhodčí: Hrkal – Koval, Ulrich. ŽK: Jeníček, Wolf, Vančura, Vácha – Radouš. Diváci: 70. Kutná Hora: Žďánský – Skokan, Jeníček, Tomíšek, Franc – Vocel – Vácha (90. B. Pospíšil), Vančura, Černohlávek (60. Mach), Wolf – A. Schwarz (76. Antoš). Trenér Radim Truksa. Chrudim: Mrázek – Drahoš, Linhart, Radouš, Adámek – Jarosz (83. Řezníček), Mastík, Vladyka, Nadrchal (61. Luptovský) – Kesner (67. Hannich), Vágner. Trenér Pavel Jirousek.

Adam Procházka