Kutná Hora – Chrudim B 1:2

„Chrudim hrála výborně, v prvním poločase jsme nestíhali. Ani mají v kádru mladé talentované hráče a hráli fakt dobře,“ pochválil protivníka kutnohorský trenér Pavel Šimáček. „My jsme sice hráli v bloku, přesto jsme často nestíhali a byli jsme všude pozdě. V prvním poločase jsme byli pod velký tlakem. První brzký gól jsme dostali po rohu, druhý po rychlé kombinaci. Naše hra se mi nelíbila, soupeř nás rozebíral, my jsme se báli hrát. Postupem času jsme se trošku vzpamatovali a dostali jsme se i k jejich bráně. Ale nedokázali jsme dobře zakončit,“ popsal první půli Šimáček. „Ve druhém poločase byla jejich hra slabší, už jsme nebyli pod takovým tlakem a hráli jsme více nahoře. Také jsme se více dostávali k jejich brance, přešli jsme na hru se dvěma útočníky a Křelina dokonce snížil, když šel z půlky sám na bránu. Ke konci utkání jsme tam měli situace, které jsme mohli sehrát lépe. Ve druhém poločase se mi hra líbila už více,“ řekl kouč poražených.

Z fotbalového utkání I.A třídy Hlízov - Slovan Poděbrady (4:1)
Nechápu selhání. Klíčoví hráči se ještě skoro nezapojili, trápí Linharta

V kádru Sparty se objevila staronová tvář, defenzivní fotbalista Lukáš Marek. „Jsem rád, že jsme získali první posilu, že jsme Lukáše udělali. Měl by zkvalitnit naši obrannou činnost,“ věří Šimáček, který by rád přivedl ještě další hráče. „Něco je v jednání, stále na tom pracujeme,“ dodal.

Posledním zápasem před startem jarní mistrovské sezony bude souboj s divizní Čáslaví. Hrát by se mělo v sobotu od 10 hodin na hřišti v Červených Pečkách, vše se může změnit s ohledem na počasí.

Branka K. Hory: Křelina. Poločas: 0:2.

Kutná Hora: Malý - Teslík, Franc, Marek, Dostál – Stieber, Exner, Piskač, Křelina, Pleva – Cimr, střídali M. Čáp, F. Čáp, Honc.