„Zápas hodnotím pozitivně. Sehráli jsme nesmírně kvalitní první poločas, ať už technicko-takticky nebo herně. Bojovali jsme a naprosto zaslouženě jsme vyhráli," těšilo trenéra Kutné Hory Jana Holíka.

„Padaly také krásné branky," líčil Holík, „Domácí vedli jedna-nula už v páté minutě, kdy domácí hráč trefil odražený balon křížnou ranou do šibenice. To se nedalo chytat. Byli jsme i nadále aktivní, hráli jsme na míči a chodili do šancí, ale některé jsme špatně vyřešili."

Vyrovnání přišlo ve 38. minutě, kdy z 25 metrů vystřelil Vácha a nedal domácímu brankářovi šanci. Druhý gól Sparty padl ve 45. minutě, kdy hosté zatlačili soupeře a po rohovém kopu Kutnohorští situaci parádně vykombinovali. Nádhernou střelou pak vše zakončil Schwarz. „Krásný fotbalový moment," chválil Holík.

„Ve druhém poločase nás domácí přitlačili, měli tlak, ale šance byly na obou stranách. Hráli jsme spíše ze zajištěné obrany. Čekali jsme na brejky a rychlé protiútoky, což se nám dařilo," popisoval utkání Jan Holík a dodal: „Hrál se otevřený fotbal na obě strany se spoustou šancí. Brankář Zich chytil několik příležitostí. V poslední minutě jsme mohli výkon korunovat třetí brankou, ale Vácha křížnou ranou trefil jen tyč."

Zápas se Spartě opravdu hodně povedl. „Viděli jsme oboustranně nesmírně kvalitních devadesát minut. Vyhráli jsme zaslouženě," uzavřel trenér Kutné Hory.

Ústí n. Orlicí – Kutná Hora 1:2 (1:2)Branky Kutné Hory: Vácha, Schwarz.

Kutná Hora: Zich – Skokan, Franc, Schwarz, Nekvinda – Vácha (89. Pospíšil), Bora, Šindelář (66. Hačka), Urban – Wolf, Antoš. Trenér Jan Holík.