Domácí fotbalisté vedli ještě v 87. minutě 2:0. „Vedli jsme dva-nula, ale soupeř dal dvě minuty před koncem na jedna-dva a ve třetí minutě nastavení viděl rozhodčí penaltu, kterou však hosté neproměnili," oddychl si kutnohorský trenér Jan Holík.

„Výsledek byl spravedlivý. V prvním poločase se hrál otevřený fotbal. Ústí je jeden z kvalitnějších týmů soutěže. Přijelo hrát na brejky a bojovně. Hráli hodně organizovaně, ale i tak jsme měli šance. Hned v první minutě dal krásnou branku Křelina, který obstřelil brankáře. Do patnácté minuty měl další tři příležitosti. Mohli jsme vést čtyři-nula. Soupeř měl také dvě příležitosti," zhodnotil první půli Holík.

I ve druhém poločase se trefil Křelina. „Ve druhé půli jsme kontrolovali hru a přidali jsme druhý gól, kdy se po trestném kopu Frejlacha prosadil hlavou Křelina. Zhruba dvacet minut před koncem dostali hosté červenou, ale paradoxně začali hrát lépe. Dokázali snížit, ale naštěstí následnou penaltu neproměnili," líčil trenér, který dodal: „Penalta byla sporná. Kluci tvrdili, že nebyla, ale já to z té dálky nemůžu posoudit."

Kutná Hora – Ústí n. O. 2:1 (1:0)Branky K. Hory: 1. a 58. Křelina.
Kutná Hora: Stehno – Skokan, Franc, Schwarz, Čapek – Vácha, Veselý (86. B. Pospíšil), Frejlach, Hačka (74. Filipec) – Křelina, Antoš (86. Nekvinda). Trenér Jan Holík.