Kutná Hora – Brandýs n/L 3:1 (0:1)

Domácí kouč Roman Oliva vsadil od úvodu na jediného hrotového útočníka Vodičku. Už proto, že v tabulce druhý Brandýs dával tušit těžký mač.
Zprvu se to potvrdilo, v poli měli hosté mírně navrch, ale ke gólu jejich snaha nevedla. Když už se pak Kutné Hoře povedlo hru vyrovnat, tři minuty před přestávkou její obrana hrubě chybovala a Stupka dorážkou otevřel skóre. I proto Roman Oliva o přestávce využil dvojího střídání.

„Byl to náš záměr,“ přiznal po utkání.

Jeho svěřenci nastoupili zostra a v 51. a 56. minutě skóre otočili. Pomohla jim ruka hostujícího obránce, po níž Růžička proměnil penaltu a po chvíli hezká kombinace zakončená Vančurou.

Domácí poté neproměnili čtyři tutovky na potvrzení obratu a místo toho mohli ve dvou případech i inkasovat. Ani Brandýs ale své možnosti nevyužil a v 75. minutě zatloukl poslední hřebík do jeho rakve Doležal, jenž si zpracoval míč na prsa a ranou z dvaceti metrů trefil přesně k tyči. „Myslím, že po obrátce jsme už byli jasně lepší a zaslouženě vyhráli,“ hodnotil spokojený kouč Kutné Hory Roman Oliva.

Branky: 51. Růžička (pk), 56. Vančura, 75. Doležal – 42. Sunkovský. Rozhodčí: Svoboda.

Kutná Hora: Vavřina (46. Stoupa) – T. Šváb, Rathaus, Doležal, Skokan – Štainz (80. M. Šváb), Vančura, Růžička, Kozel, Švarc – Vodička (46. Auer).