Kouřim – Kutná Hora 1:2 (0:1)

„Utkání moc ke koukání nebylo, protože v Kouřimi je malé hřiště, tudíž je hra samý souboj,“ přiznal trenér Kutné Hory Radim Truksa. „Na kombinaci není čas ani místo. Byla to nakopávaná. Do vedení jsme se dostali hned na začátku z první vážnější akce. Skóroval Kozel střelou k tyči. Poločas jsme odehráli spíše na polovině soupeře a nebezpečí nám nehrozilo,“ popisoval trenér.

„Druhý poločas domácí z nějakých dvou nebezpečných šancí dali gól po naší chybě. Hráč šel sám na bránu a proměnil to,“ litoval Truksa, ale poté se hned pochlubil brankou Sparty: „Pak jsme převzali iniciativu hry a v jedenasedmdesáté minutě po faulu na pronikajícího Pavla Růžičku do vyložené šance jsme kopali penaltu, kterou nadvakrát proměnil Radovan Klička.“

Za týden už Kutná Hora může slavit postup do krajského přeboru a navázat tak na Čáslav B. „Určitě chceme slavit. Vše nám k tomu nahrává a doufám, že to tak i bude,“ burcuje Truksa.

Branky Kutné Hory: 8. Kozel, 71. Klička. Kutná Hora: Vavřina – Skokan, Tomíšek, Doležal, Linhart – Klička – M. Šváb (90. Hačka), P. Růžička, Jak. Vančura, Kozel (90. Vodička) – Luňáček (75. Čálek). Trenér Radim Truksa.