Své zástupce zde mělo i Kutnohorsko. Tým SPK složený z hráčů tohoto regionu skončil v konečném součtu na výtečném 4. místě z celkových 48 zúčastněných týmů, mezi nimiž nechyběly týmy z celé České republiky, ale i zahraničí – Polska a Německa. Své zastoupení zde měl i slavný turnajový tým Real Top Praha v čele s komentátorem Robertem Zárubou a jeho kolegy z České televize. S nimi se Kutnohoráci utkali v nadstavbové skupině Elite a zvítězili vysoko 8:2.

V sobotu se nejprve hrály základní skupiny. V ní tým SPK jednou ze tří zápasů prohrál, ale postoupil z 2. místa do skupiny Elite, kterou suverénně vyhrál. „Turnaj byl dobrý. Díky vlastní brance v základní skupině Michala Pavlíka, který měl asi široké chrániče, jsme dostali skupinu, jakou jsme dostali, a postoupili jsme do závěrečného nedělního play off,“ říkal s úsměvem kapitán SPK a hráč Kolína Bedřich Franc.

Nedělním pavoukem prošli až do semifinále

V neděli se pak hrálo play off, neboli „pavouk“. Po těžkém osmifinálovém utkání s 1. FC Praha se SPK střetlo s polským výběrem Hutnik Pieńsk. „Nejlehčí zápas byl snad právě s polským týmem a nejtěžší asi ten první zápas nedělního dne s 1. FC Praha, kde se rozhodovalo o úspěchu či neúspěchu,“ vracel se k důležitým zápasům Franc.

Semifinále bylo pro SPK velkým překvapením. „Já chtěl být do desátého místa, Lukáš Zelený do osmého a nakonec jsme byli čtvrtí, takže spokojenost,“ říkal Bedřich Franc.

Příští rok by mohlo SPK obhajovat 4. místo. „Pokud bude čas, tak pojedeme určitě znovu,“ nenamítal Franc a dodal: „Tentokrát si ale zajistíme hotel, nebudeme spát v chatkách.“

Sestava SPK

Brankář
Milan Novotný (Kaňk)

Obránci

Michal Pavlík (Kaňk), Martin Brudný (Čáslav B), Lukáš Zelený (Nové Dvory), Jan Bohouňovský (Ratboř), Tomáš Böhm (Suchdol), Zbyněk Gembiczký (Ratboř)

Útočníci

Bedřich Franc (Kolín), Petr Váňa (Čáslav B), Petr Janovský (Suchdol), Michal Janoušek (Malín)

„Bendžák“ řekl stanům NE!

Původně ale mělo SPK spát ve stanech, proti byl ale brankář Milan Novotný. „Ještě že máme taťku Bendžáka (přezdívka Novotného), že nám chatky místo stanů zařídil. Jinak nás zahříval rum,“ smál se Franc, který ještě připomněl výlet dvou Čáslaváků v týmu, kteří si v sobotu v noci klestili cestu na chatky přes temný les.

Během turnaje probíhala spousta doprovodných akcí a módních přehlídek, nejlepší ale byla sobotní exhibice. „Slavoj Houslice hrál s Kozlovnou Ládi Vízka,“ sdělil Franc. Za seriálový tým nejvíce bavil brankář „Kája“. Láďa Vízek měl zase v týmu hráče takového kalibru, jako jsou Jiří Jarošík, Horst Siegl nebo brankář Benaga Jan Klíma.

Střelec Petr Janovský: Jestli mě kluci vezmou, tak bych jel za rok znovu

Nejlepším střelce SPK na Zelencupu byl útočník Suchdola Petr Janovský, který nastřílel deset branek a za nejlepším střelcem turnaje zaostal o pět branek.

Střelce průběh turnaje překvapil. „Za prvé mě turnaj docela překvapil, očekával jsem, že to bude daleko náročnější,“ říkal Petr Janovský, který se rozstřílel až ve druhém dnu, kdy dal dva hattricky po sobě. „První den jsme měli lehčí soupeře a góly dávali jiní, nebylo potřeba, abych je dával já,“ smál se a pak zvážněl: „Prostě jsem neměl formu, kopal jsem vedle a sehrávali jsme se.“ V neděli to bylo ale o něčem jiném: „Dobře jsem se vyspal a hlavně už o něco šlo.“ Janovský neskrývá, že na titul nejlepšího střelce pomýšlel: „Samozřejmě, že jsem chtěl, to chce každý útočník.“
Jak vnímá Janovský 4. místo SPK? „Úspěch to byl tak napůl, protože jsem si po prvních dvou nedělních zápasech myslel, že bychom se mohli dostat i do finále,“ pokrčil rameny.

Navíc ho překvapilo, že Real Top Praha s hvězdami skončil pátý. „Tohle nechápu,“ kroutil hlavou Janovský, „Znehodnocuje to celý turnaj. Byly tam mnohem lepší týmy než oni a skončily za nimi. Nechápu, že skončili jen příčku za námi, když jsme je porazili 8:2.“

A pojede nejlepší střelec SPK do Českého Dubu i příští rok? „Jestli mě kluci vezmou, tak ano,“ smál se Petr Janovský.
Zápasy SPK

Základní skupina
SPK - Restaurace U Pecků 3:0
SPK – Výšinka Team 0:1
SPK – Notorlet Lázně 6:1
Skupina Elite
SPK – Stará Garda PFC 4:1
SPK – AK Krupka Last Moment Team 6:1
SPK – Real Top Praha 8:2
Osmifinále
SPK – 1. FC Praha 4:3
Čtvrtfinále
SPK – Hutnik Pieńsk (PL) 6:0
Semifinále
SPK – P.F.C. Český Dub 1:3
O 3. místo
SPK – MMX 1:2

Střelci SPK na turnaji


Petr Janovský 10
Petr Váňa 9
Bedřich Franc 6
Michal Pavlík 5
Lukáš Zelený 4
Michal Janoušek 4
Martin Brudný 1