Kutnohorští fotbalisté začali zápas parádně a po šestnácti minutách vedli v Nespekách 2:0. Jeden gól si dali domácí sami a pak se trefil Cimr. „Jsem částečně zklamaný,“ přiznal po zápase trenér Kutné Hory Radek Kulhánek. Na zápas jel jeho tým s respektem. Nespeky jsou doma nebezpečné. „Do dvacáté minuty jsme domácí k ničemu nepustili a vedli jsme,“ chválil kouč. Další dvě šance měla Sparta vždy po rohovém kopu, ale své vedení do přestávky nenavýšila.

Vedení 2:0 se Kutné Hoře stalo osudné. „Takový výsledek je ošidný. Domácí šli hrát po větru. Jejich hra je založená na soubojích a nakopávaných balonech,“ líčil Kulhánek. Sparta následně dvakrát inkasovala a začínala znovu. Jednou chyboval brankář Malý, který pak svou chybu za stavu 2:2 napravil, když chytil samostatný únik domácích. V závěru se hosté srovnali a zlepšili. „Cimr se tři minuty před koncem uvolnil na vápně, šel sám na bránu, obstřelil brankáře, ale od drnu se míč odrazil na tyč, balon letěl po čáře přes celou bránu a ven,“ popsal kutnohorský trenér.

V penaltách hosté uspěli. Domácí se dvakrát netrefili. „Máme dva plusové body, což je oproti domácí porážce z minulého kola docela dobrá kompenzace,“ uzavřel Radek Kulhánek. 

Nespeky – Kutná Hora 2:3p (53. Večera, 74. Pešta – 10. vlastní, 16. Cimr). Kutná Hora: Malý – Semrád, Matoušek, Piskač (64. Kraus), Marek, Saulich, Nekvinda, Hradílek, Filipec, Kulhánek, Cimr. Trenér Radek Kulhánek.