Rozhodnuto bylo prakticky už po prvním poločase, kdy se třikrát za Zichova záda trefil ex-pardubický Kakrda. Krátce po přestávce dokonal dílo domácích Sůra.

„Podali jsme špatný výkon jak směrem dopředu, tak i dozadu," zlobil se kutnohorský trenér Jan Holík a pokračoval v hodnocení: „Živanice byly kvalitnější naprosto ve všem. Předčily nás na jednotlivých postech i týmově. Domácí si vytvořili šance, které dokázali proměnit. My jsme v prvním poločase gólovku neměli."

„Ve druhé půli jsme dostali gól ze středu hřiště a pak jsme měli dvě šance na skórování, ale bohužel ani z jedné jsme nedokázali trefit branku. Každopádně jsem zklamaný z našeho výkonu. Vůbec to neodpovídá mým představám o tom, co bychom měli hrát," pronesl Holík.

Trenér Sparty se musel obejít bez zraněného stopera Schwarze. „Tonda je pro nás citelnou ztrátou. Na jeho místě hrál Láďa Maxa. Pro něj to byla těžká pozice, ale dokázal si s tím poradit," řekl Holík, který musel ještě v prvním poločase stáhnout kapitána Wolfa: „Marek má svalové zranění. Už je toho moc. Jsou odehrané čtyři zápasy a nějakým způsobem máme mimo čtyři kluky."

Živanice – Kutná Hora 4:0 (3:0)Branky: 18., 34. a 43. Kakrda, 51. Sůra. Rozhodčí: Trska - Musil, Brychta. ŽK: Kakrda - Křelina. Diváci: 150.

Sokol Živanice: Čihař - Ferčák, Buriánek, Novák, Novotný - Herzán, Gorol (69. O. Ujec), Hundák (68. Hlouš), Polák (79. Mocanu), Sůra - Kakrda (80. Tulach). Trenér Milan Ujec.

Sparta Kutná Hora: Zich - Skokan, Maxa, Franc, Nekvinda - B. Pospíšil, Bora (70. Šesták), Wolf (41. Šindelář), Hačka - Křelina, Antoš (63. Papoušek). Trenér Jan Holík.