Ráz utkání mohl hned po několika sekundách určit kutnohorský Křelina, ale svůj únik zakončil pouze střelou do brankáře, který míč vyrazil. Křelina ho doběhl a vrátil zpět před branku, kde byl Vančura, ale ani on na brankáře Nymburka nevyzrál. Vančura se mohl ukázat znovu po čtvrthodině hry, ale svůj trestný kop namířil nad bránu. Minutu na to se objevil na pravé straně hřiště Vácha, který z hranice vápna vyslal jedovatou střelu, ale brankář ji zneškodnil. Ve 27. minutě se pokusili hosté zaskočit vyběhnuvšího brankáře Šimona chytrým obloučkem z dálky. Šimon ale včas zacouval a zachytil míč směřující do brány. Ve 29. minutě už se ale Nymburk dočkal. Po akci na levé straně hřiště obešel jeden z hostujících hráčů dva kutnohorské obránce a namířil přesný pas před branku na svého spoluhráče, který už měl snadnou úlohu – 0:1. Netrvalo dlouho a skóre se znovu měnilo. Šlo de facto o totožnou akci jako u prvního gólu, akorát z pravé strany, a tak hosté vedli již 2:0. Ve 45. minutě rozehrál Nymburk rychle rohový kop na krátko, ale následná střela mířila mimo.

Druhý poločas se nesl ve znamení mnoha kutnohorských šancí bez gólového účinku. Hned v 51. minutě několikrát po sobě hledal Vácha své spoluhráče ve vápně. Ti se buď k míči nedostali, nebo jejich pokusy zneškodnil hostující brankář. V 63. minutě měl po centru z pravé strany šanci Křelina, ale ve skluzu minul. V 70. minutě se k rychlému kontru dostal Nymburk, ale hostující útočník netrefil ve skluzu míč před odkrytou bránou. V 73. minutě se ale po střele z velkého vápna hosté dočkali a zvýšili na rozdíl tří branek. O dvě minuty později se dostal za nymburskou obranu Vančura, který zasekl míč a přihrál jej do druhé vlny Antošovi. Jeho střelu ale obrana zablokovala. Následně se do dobré šance dostal Urban, ale ten přestřelil dokonce i síť za nymburskou brankou.

V 77. minutě se prodral do pokutového území Skokan a po faulu na něj byla odpískána penalta. K té se postavil Jakub Vančura a zkušeně poslal míč k tyči a snížil na 1:3. Poslední slovo měli ale hosté, kteří v 89. minutě upravili na konečných 4:1.

„S prvním poločasem nejsem spokojen, a to ani trochu. Připadá mi, že někteří hráči vůbec neposlouchají. Dělají si naprosto to, co chtějí sami," pokrčil rameny trenér Kutné Hory Jan Holík a navázal: „Druhý poločas byl z naší strany o něco lepší. Měli jsme několik, bohužel nedotažených, akcí. Soupeř nás vyškolil v produktivitě. Zhruba ze šesti šancí nám dal čtyři góly. Tvoříme hru, a pak přijdou laciné ztráty, a následné brejky, z nichž inkasujeme."

Příprava Kutné Hory je u konce a na A-mužstvo čeká start nového ročníku divize. „S přípravou není spokojenost vůbec žádná. Spousta věcí nám schází a musíme nějakým způsobem zapracovat, a to těžce, jinak nebudeme mít v divizi moc šancí," věděl kutnohorský trenér.

V zápase chyběl Marek Wolf: „Co se týká Marka Wolfa, tak ten by měl tento týden zahájit trénink a uvidíme, jak to s jeho zraněním bude. Je vidět, že nám velmi chybí jeho přítomnost na hřišti. Je to jeden z hráčů, na kterém to tady stojí, a když není k dispozici, tak to má vliv na celé mužstvo," uzavřel Jan Holík.

Kutná Hora – Nymburk 1:4 (0:2)Branka Kutné Hory: 77. Vančura.
Kutná Hora: Šimon – Skokan, Tomíšek, Franc, Hačka – Vácha, Pospíšil, Vančura, Schwarz, Urban – Křelina. Střídali: Král, Nekvinda, Antoš, Šesták. Trenér Jan Holík.

Adam Procházka