Libiš – Kutná Hora 0:1 (0:0)

V 85. minutě domácí kapitán Petr Pochman v šestnáctce natěsno bránil jednoho z hostujících hráčů, ten se ocitl na trávníku a rozhodčí Chovanec neváhal ke zděšení domácího tábora odpískat pokutový kop. Střídající Frejlach poslal brankáře Šídla na opačnou stranu a zápas rozhodl.

„Co mám k tomu říct. Hráči jsem se vyhýbal a on mě v pádu chytil za dres. Rozhodně jsem se ho nedotkl. Penalta to nebyla ani náhodou," přísahal po zápase domácí kapitán Petr Pochman. Podle hostů to byl ale právě on, kdo kutnohorskému hráči pomohl na zem.

O tom, že penalta se pískat neměla, byl přesvědčený také domácí trenér Václav Havel. „Byl to normální souboj s tím, že soupeř zakřičel a upadl. A ještě jsme za to dostali žlutou kartu," kroutil nevěřícně hlavou. „Věděli jsme o kvalitách soupeře a také o tom, že chce za každou cenu postoupit. Zápas jsme chtěli hlavně dobře odbránit, a to se nám dařilo. Měli jsme i trochu štěstí, až do té penalty," zhodnotil zápas.

O penaltě slovo na kutnohorské straně nepadlo. „Jedinou branku jsme dali až na konci Martinem Frejlachem," říkal v zápasovém hodnocení trenér Kutné Hory Radim Truksa.

S výkonem svých hráčů byl Truksa jinak spokojený až na jednu věc – proměňování šancí! „Vyhráli jsme zaslouženě. Po celý zápas jsme diktovali tempo hry a vytvářeli dost brankových příležitostí. Bohužel jsme je jako na běžícím páse zahazovali," popisoval kutnohorský kouč, „Rozhodně jsme byli lepším a fotbalovějším mužstvem. Oproti minulému týdnu byl náš výkon jako den a noc."

Branka: 85. pok. kop Frejlach. Rozhodčí: Chovanec. ŽK: P. Slavíček, Zuskin, Mich. Novák, Pražák, Pochman, Trojan – Hanousek. Diváci: 100. Kutná Hora: Šimon – Skokan, M. Tomíšek, M. Šváb, Filipec – Kozel (82. Frejlach), Macha, Růžička, Vančura (68. Auer) – Schwarz (82. Vodička), Hanousek. Trenér Radim Truksa.