Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lubomír Ledvina: Mým snem jsou tři rozhodčí v okresním přeboru

Křesetice – 1.6! Tento skvělý průměr měl při známkování rozhodčích na portálu okresnifotbal.cz zkušený rozhodčí Lubomír Ledvina z Křesetic. V jarní části okresního přeboru byl hodnocen v šesti zápasech a celkem dostal 151 známek. Nejvíce se mu podle diváků povedlo utkání posledního kola mezi Zbraslavicemi a Žleby (4:0), kde dostal Ledvina výslednou známku 1.2!

7.7.2013 1
SDÍLEJ:

Nejlépe hodnocený rozhodčí jarní části okresního přeboru 2013 podle serveru okresnifotbal.cz Lubomír Ledvina.Foto: Deník/ Michal Pavlík

Pane Ledvino, co říkáte na fakt, že jste měl na našem partnerském webu okresnifotbal.cz tak vynikající známky a vyhrál jste?
Nějak jsem si to ani neuvědomoval. Záleží, kdo všechno hlasoval, zda byl přítomen na utkání či nikoliv. Někteří tam třeba ani nebyli a chtějí svou známkou uškodit, protože se mstí za jiný zápas. Je to pro mě překvapením, protože jsem starší typ. Snažím se využít zkušenosti z krajských soutěží. Měl jsem i štěstí na mančafty, které chtěly hrát fotbal. Nikdo se nechtěl vyloženě kopat, což je pro rozhodčího to nejlepší.

Jak dlouho už vlastně pískáte?
Pískám od devadesátého druhého roku.

Pískal jste převážně krajské soutěže?
Chvíli jsem byl v okresním přeboru a pak mi začaly zvonit roky, protože jsem s pískáním začal pozdě. Dlouho jsem hrál aktivně fotbal. Dostal jsem se tedy do krajských soutěží, kde jsem zůstal až do loňského léta, kdy jsme s panem Herdou spadli pro věk zpět do okresních soutěží. Jinak jsme všechny potřebné testy udělali.

Jakou nejvyšší soutěž jste pískal v mistrovských zápasech?
Jednou jsem pískal I. A třídu. Několikrát jsem byl jako pomezní rozhodčí i na krajském přeboru.

Lubomír LedvinaVěk: 57
Vzdělání: opravář
Zaměstnání: JZD
Oblíbené jídlo: vepřová
Oblíbené pití: pivo
Koníčky, zájmy: všelijaký sport, fotbal

Když se zaměříme na jarní část okresního přeboru, které utkání jste si užil nejvíce?
Z těch okresních zápasů mě nejvíce bavil zápas o první místo Kutná Hora B – Sedlec. I přesto, že silně pršelo, tak přišlo spousty diváků, kteří mokli po stranách hřiště. Ze zápasu jsem měl dobrý pocit, nikdo nemohl nic říct. Výsledek je takový, jaký je. Myslím si, že to byl jeden z vrcholů, kdy rozhodl výkon hráčů, což je podstatné.

Každý rozhodčí má své utkání, které se mu nepovedlo. Jaké je to vaše?
Těch zápasů je víc. (smích) To přizná každý. Co se týká jara, tak to určitě byla dohrávka III. třídy Sázava B – Rataje. Tam jsem byl rád, že je konec zápasu. Přiznávám se, že jsem měl v tomto utkání těžké chvíle.

Chcete se věnovat okresnímu pískání i nadále?
Zdraví mi slouží, jsem ještě pohyblivý, tak doufám, že budu moct pískat dál. Když budu zdravý, budu mít chuť a neotráví mi to lidé, kteří nemají s fotbalem co dočinění, tak budu pískat rád. Přál bych i mladým klukům, aby to vydrželi a překousli ten začátek. Také jsem uvažoval, že s tím seknu. Pokud to myslí vážně, tak ať se rozhodně nenechají odradit pivními skauty nebo drsnými fanoušky, kteří už v páté minutě nadávají a nevědí, o co jde.

Jak hodnotíte práci komise rozhodčích?
Ke komisi mám trochu výhrady, ale nic závažného. Myslím si, že třeba nasazování rozhodčích není oukej.

V čem konkrétně?
Když se podíváte na obsazování rozhodčích, tak tu máme několik kvalitních rozhodčích, kteří pískají níž, než by měli. Spolupráce s Kolínem je sice hezká, ale mohli by jezdit jen na nižší soutěže. Některé důležité zápasy by zvládli i naši zkušení rozhodčí, jako je Jarda Kučera a další. I v krajských soutěžích mají někteří naši kluci volno a mohli by jít pískat do okresního přeboru, aby se rozhodování v této soutěži zkvalitnilo. Důležité je, aby nám také lidé nenadávali hned, jak nás vidí. Po té jedné aféře jsme přijeli na krajské utkání a dostali jsme takových jmen, že by se to nedalo ani publikovat. Musíme zvednout úroveň rozhodčích obecně. Do budoucna bych chtěl na okrese tři rozhodčí. Byl to takový můj sen, když jsem dělal předsedu OFS. Pořád tomu věřím i jako rozhodčí. Pískalo by se nám lépe a soutěž by se jednoznačně zkvalitnila. Když už OFS přidělává týmům práci, že musí psát zápisy na počítači, což na jednu stranu chápu, tak proč také nezařídí tři rozhodčí do okresního přeboru? Jde to na Havlíčkobrodsku i Kolínsku, u nás by asi musely nastat drobné změny.

Myslíte si, že je to aktuálně reálné? Jan Ďoubal z výkonného výboru se o něco podobného přes léto pokouší, aby okresní přebor pískali tři sudí.
Neříkám, že to bude lehké, ale když přijdou mladí rozhodčí, tak se mohou od těch zkušenějších učit na lajnách. A pak to půjde.

Top tři rozhodčí – OP jaro 2013
1. Lubomír Ledvina (1.6 / 6)
2. Pavel Čejka (2.3 / 5)
3. Zdeněk Lev (2.53 / 3)

V závorce je uvedena průměrná známka a počet hodnocených zápasů. Hodnotícím kritériem byli nejméně tři hodnocené zápasy v jarní části OP.

V zimě jste neúspěšně kandidoval na předsedu OFS. Jak hodnotíte práci toho současného?
Kandidoval jsem s tím, že bych dopracoval svou tezi. Za nikým jsem nejezdil, nikoho jsem neoslovoval ani jsem nikoho neprosil. V tomto směru jsem neudělal nic a částečně jsem tušil, že neuspěji. I od některých lidí mi bylo naznačeno, že nemám šanci, protože nemám volební tým. Předseda (Dušan Roubíček – pozn.) je předseda, myslím si, že svou funkci nedělá špatně. Jednu výtku však mám. Nedohrála se mládežnická soutěž a to hlavně kvůli Chotusicím, což je předsedy mančaft. Žáci Chotusic prostě neodehráli vše. Honíme děti na hřiště a najednou se nedohraje zápas, který je až z podzimu…

Jaký máte vlastně názor na mládežnický okresní fotbal? Dle mého pomalu vymírá.
Mládežnická budoucnost je těžká k posouzení. Je spousty jiných sportů, které děti lákají. Výhodou jsou sdružené týmy. Žáky máme tady v Křeseticích, ale dorostence na oplátku v Malešově, což je výhoda. Šest dorosteneckých týmů v okresním přeboru je hodně málo. Žákovských týmů bylo deset, ale nevím, kolik se jich přihlásilo do další sezony. Mládež má hold jiné zájmy, které vidím v počítačích. Není to však jen o tom, jde i o přístup rodičů a všech okolo. Děti musí někam dovézt, na což všude nejsou peníze. Když se zaměřím na přípravku, tak se mi nelíbí systém turnajů. Máte čtyři turnaje, mezitím jsou pauzy. Do toho přijde špatné počasí a dohrává se to jindy, kdy už některé děti nemohou, protože mají jiné plány.

Vaše Křesetice postihlo to, co čeká asi každý okresní tým. Jste na prahu generační obměny. Stálo vás to okresní přebor. Zajímá mě, jak se s tím chcete vypořádat?
Generační problém je jasný. Neměli jsme a nemáme dorost. Máme dva tři kluky po hostování. Sice si malujeme, že se do roka nebo do dvou vrátíme do okresního přeboru, ale já říkám: Do třech let by to bylo vynikající! Okres je okres. Obnovit kádr můžeme pěti šesti kluky, ale tam je problém, že mají i jiné zájmy, jako sraz motorkářů nebo jiné srazy. Fotbal jde trochu stranou. Musí si vzít trochu srdíčka a víc pro fotbal v Křeseticích udělat. Možnost mít budou.

Máte strach o budoucnost křesetické kopané?
Strach nemám, ale vím, že to nebude jednoduché. Rádi bychom postoupili, ale za každou cenu to nepůjde. Fotbal bude dál. Bude sice ve III. třídě v prostředku nebo ke konci tabulky, ale pak se zase můžeme zvednout a postoupit do okresního přeboru. Je to fotbal. Postihlo to jiné mančafty, které se třeba do roku vrátily. Třeba Kaňk, který má dost velkou mládež a má blízko Kutnou Horu, takže hráči se dají sehnat. To jim trochu závidím. Postihlo i to Malešov, vrátil se a dneska hraje dobrý fotbal s mladými kluky.

Autor: Michal Pavlík

7.7.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Děti z mateřinky prožily den plný strašidel.
18

OBRAZEM: Děti z mateřinky prožily den plný strašidel

Čtyřiadvacetiletá řidička havarovala na motocyklu.
2

Čtyřiadvacetiletá řidička havarovala na motocyklu

Okresní fotbalový výběr z Kutnohorska nenašel v Poděbradech přemožitele

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Výbornou výchozí pozici do jarních odvet soutěže meziokresních výběrů kategorie U11 vybojovali zástupci Kutnohorska. Pod hlavičkou Okresního fotbalového svazu Kutná Hora porazili ve středu 11. října na turnaji v Poděbradech všechny tři soupeře.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Brankář Sršňů David Jelínek: Klíčový byl náš třetí gól

Kutná Hora - Hokejové derby v rámci krajské ligy mužů zvládla lépe Kutná Hora, která porazila Čáslav 4:1. Jedním z hrdinů zápasu byl kutnohorský brankář David Jelínek, který za svá záda propustil pouze jednu střelu Čáslavi a výrazně tak přispěl k výhře Sršňů. I proto je borcem víkendu právě brankář Kutné Hory.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení