O skvělou atmosféru turnaje se postarali nejen hráči svými leckdy obdivuhodnými výkony, ale i fanoušci, kteří hnali do boje kluky mohutným povzbuzováním a fanděním. O atraktivitu a zároveň raritu se postaral tým z Březové, když zařadil do sestavy i dvě dívky. Pravidla to nevylučovala a bylo se na co dívat. Tento tah ocenila spousta diváků.

Z bývalých hokejových kabin vyrostla hospůdka, kde se o občerstvení starala Martina Martínková, Marcela Suchorebská a Iva Zdeňková. Po dlouhých dohadech o umístění dalšího prodejního stánku jsme našli azyl pod vojenským stanem. Zde bylo k dispozici také pivko, uzené klobásky a pečené sele. Tady obsluhovaly Martina Leopoldová, Lenka Švehlová, Diana Krejčíková a Zuzka Králová. „Za to jim patří velký dík,“ zdůraznil za pořadatele Josef Leopold a dodal: „Dík patří samozřejmě i dívkám, které byly v hospůdce.“

Ze dvou pětičlenných skupin do závěrečných bojů postupovaly dva nejlepší týmy ze skupiny. Po podaném protestu družstva úmonínských juniorů proti mužstvu z Olšan, ve kerém startovalo více aktivně hrajících fotbalistů, než povolovala pravidla turnaje, a tento celek nakonec kontumačně prohrál všechny zápasy, postoupilo do semifinále k týmům Lomečka, Krupé a týmu A je to Křesetice.

O postup do finále se porvali junioři Úmonín s Krupou a Lomeček s A je to Křesetice. První semifinále vyhráli úmonínští junioři, druhé rozhodovaly až penalty a postoupil tým A je to Křesetice. Lomeček přehrál Krupou a skončil na třetím místě. „Třetí místo má pro nás cenu vítězství!“ poznamenal kapitán bronzového týmu Petr Franc. Ve Velkém finále proti sobě nastoupil tým A je to Křesetice a Úmonín junioři, kteří překvapivě vyhráli a získali tak na rok do svého opatrovnictví putovní pohár.

„Velké poděkování patří rozhodčím, Lubomíru Ledvinovi a Jaroslavu Kučerovi za skvělé rozhodování a zvládnutí leckdy horkých hlav hráčů a také firmám z Kutnohorska za poskytnutí darů, SDH Nové Dvory za půjčení časomíry a OÚ Úmonín za poskytnutí areálu k uspořádání tohoto turnaje,“ vypočítal Josef Leopold a doplnil: „Aby toho děkování nebylo málo a aby se na někoho nezapomnělo, tak tímto UCHD Club Úmonín děkuje všem, kteří se byť jen malou částí podíleli na uspořádání turnaje. Věříme, že se nám podařilo udržet laťku kvality turnaje stejně vysoko jako v loňském roce.“