„Letos jsme pro hráče udělali delší léto, než je naším zvykem. Dali jsme si pouze čtyři týdny tréninku a tři přátelské zápasy," zahájil hodnocení letní přípravy trenér Malešova Jiří Škramovský a navázal: „Až na pohárové utkání v Hlízově se nám nedařilo, hráli jsme špatně. Musím ale říct, že v Hlízově se to zlomilo. Byl znát příchod několika hráčů, hlavně kapitána Jiřího Rejthárka a hra měla už hlavu a patu."

V Malešově chodilo na tréninky více než dvacet hráčů. „Konečně, po několika letech, se nám podařilo to, že trénujeme dohromady s béčkem a vlastně i s dorostem, který u nás skončil a hráči byli přeřazeni do B-týmu. Byly tudíž tréninky, kde nás bylo třiadvacet, pětadvacet a účast byla výborná," liboval si malešovský kouč, ale dodal: „Jsem ale rozpolcený v tom, že nás chodilo hodně trénovat, ale na druhou stranu se nám nedařilo v zápasech. Snad se to, co jsme natrénovali, projeví v mistrovských zápasech a budeme hrát tak, jako minulou sezonu."

Posilami Malešova Rudolf Hervert a Michal Jarůňěk

Malešov získal dvě posily, ale přišel na několik zápasů o nejlepšího střelce: „Největší ztrátou je pro nás jednoznačně dvacetigólový Michal Pavlík, který nebude minimálně sedm kol na podzim, a nevíme, co bude na jaře," hlesl Škramovský a prozradil jména posil: „Co se týče příchodů, tak jsme z Červených Peček přivedli Rudolfa Herverta, dále jsme na poslední chvíli sehnali na post obránce z Křesetic Michala Jarůňka a posílili jsme hráči z dorostu, jako je Michal Vlček a další, kteří jsou také šikovní."

Rozhodující bude docházka. „ Kádr na okresní přebor máme široký dost. Jen jde o to, aby si hráči uvědomili, že i když je to dobrovolné, tak je to ve skutečnosti povinné. Hrajeme fotbal pro zábavu, ale musíme chodit. Pokud nám to tak vydrží a hráči chodit budou, tak budu spokojený," uvedl trenér Malešova, pro nějž je hlavním cílem hrát v horních patrech tabulky: „Chceme být na špici. Myslím si, že naše mužstvo je kvalitní a patří tam."

Favoritů vidí malešovský trenér Jiří Škramovský hned několik. „Přiznám se, že nevím, co mám čekat od rezervy Kácova. Tam se hraje vždy špatně, takže uvidíme. Trvale nahoře je Sedlec a něco mi říká, že by se na čele mohly pohybovat Vrdy," tuší první muž malešovské lavičky a na závěr dodává: „Špička okresního přeboru je ale hodně široká, takže tam může být víc mužstev a osobně se třeba bojím toho, kdy se probudí Tupadly. Ty jsou pro nás vždycky hodně silný soupeř, ale poslední dobou se jim moc nedaří. Samozřejmě i rezerva Kutné Hory bude patřit do horních pater tabulky. Viděl bych to, že se bude přetahovat o první místo v okresu zhruba pět mužstev."

Adam Procházka